Що робити, коли «крутиться світ» і «темніє в очах»

Що робити, коли «крутиться світ» і «темніє в очах»

Автор: Валентин Фіголь.

Чому у людини часом «крутиться світ» та «темніє в очах»? Про причини запаморочення та застережні засоби нагадали лікарі Кам’янського медичного центру здоров’я та медицини спорту.

Запаморочення – це тривожний симптом. Якщо у вас часто паморочиться в голові, це привід звернутися до лікарів. Раптове запаморочення може бути симптомом, наприклад, розвитку пухлини в головному мозку…

Фахівці вважають, що люди, які належать до вікової категорії старше 60 років, переживають запаморочення набагато частіше за інших. Для людини похилого віку «потьмяніння в очах» – наслідок банальної втоми чи хвилювання.

Запаморочення може бути наслідком зневоднення. Останнє виникає, коли людина не вживає достатнього об’єму води. Положення можуть погіршити фізичні навантаження. Необхідно знати, що в організмі дорослого чоловіка міститься 60% води, дорослої жінки – 55%.

Якщо ви важите від 50 до 80 кг, вам рекомендовано випивати як мінімум 2 л води в день. Якщо ваша вага в діапазоні від 80 до 100 кг – мінімум 2,5-3 л води в день.

Приймаючи седативні препарати або ліки для підвищення (або зниження) тиску, потрібно пам’ятати, що їх вживання може спровокувати такий стан як запаморочення. Це – досить розповсюджений побічний ефект від медпрепаратів. Якщо ви простежуєте зв’язок між початком приймання нових ліків і появою запаморочення, необхідно обговорити цю проблему з вашим лікарем. Швидше за все, даний медикаментозний засіб вам не підходить, і лікар може підібрати альтернативні ліки.

Запаморочення може свідчити, що у людини є проблеми зі щитоподібною залозою. Якщо, крім запаморочення, людина відзначає пригнічений настрій, апатію, посилене випадіння волосся, надмірний апетит або, навпаки, відсутність апетиту, має сенс записатися на прийом до лікаря.

Коли щитовидна залоза продукує зайвий обсяг тиреоїдного гормону, з’являється гіпертиреоз. А коли вказаний гормон продукується недостатньо, виникає гіпотиреоз. Обидва стани розбалансують організм та можуть викликати запаморочення.

Запаморочення може бути сигналом того, що у людини низький кров’яний тиск. Даний стан має назву гіпотонія.

Коли тиск падає нижче відміток 105/70, хворий відчуває слабкість, занепад сил, дзвін у вухах. Цьому стану можуть супроводжувати такі симптоми як головний біль, нудота і запаморочення.