Суд покарав жителя Кам’янського за пост у соцмережах

Суд покарав жителя Кам’янського за пост у соцмережах

Автор: Олександр Бугаєв.

На минулому тижні у Кам’янському Заводський районний суд Дніпродзержинська виніс вирок чоловіку, який у соцмережах відкрито підтримав агресію Росії проти України.

13 січня цього року житель Кам’янського зі свого телефону у соцмережі «Однокласники» перепостив публікацію з одного з російських видань під назвою «В некоторых регионах России уже наступил новый 2023 год. Жители Камчатки и Чукотки первыми услышали обращение президента». І залишив під нею свій коментар: «Давайте сравним, как встретили Новый Год в Москве, надо задуматься Украине! Очнуться всем украинцам, выйти на майдан и поддержать братский народ России… в проведении специальной военной операции. И мы заживем как раньше!!!».

Відповідно до експертного висновку експерта національного центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса», цей коментар містить публічний заклик до підтримки рішень та дій держави-агресора Росії, зокрема у проведенні «спеціальної воєнної операції», а також до співпраці з представниками держави-агресора.

Таким чином, суд визначив, що чоловік вчинив кримінальний проступок, передбачений ч. 1 ст. 111-1 КК України, а саме: публічні заклики до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, а також до співпраці з державою-агресором.

Суд врахував признання чоловіком своєї вини й щире каяття, а також те, що він не був раніше судимий, і призначив йому покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 10 (десять) років. Також чоловікові доведеться сплатити вартість проведеної судової лінгвістичної (семантико-текстуальної) експертизи у сумі 8603, 28 грн.

Декому може здатись, що чоловікові винесли занадто м’яке покарання. На це суд відповів: покарання має на меті не тільки кару, а й виправдання засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень. Покарання не має на меті завдати фізичних страждань або принизити людську гідність.

Для прикладу – у Росії за подібні репости можуть присудити 15 років колонії. Указ про посилення покарання “за дискредитацію учасників спецоперації” підписав особисто президент Володимир Путін.