Мешканці Кам’янського всього на третину оплатили послуги централізованого опалення

Автор: Валентин Фіголь.

На третину мільярда гривень (326 мільйонів) газу спалила в минулому опалювальному сезоні ПАТ «Дніпровська ТЕЦ» (було спожито 37912,37 тисяч  кубічних метрів природного газу). Про це повідомив у своєму звіті Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ та капітального будівництва Камянського. З цих грошей споживачами сплачено біля 27%.

Комунальне підприємство «Тепломережі» спожило 62,4 мільйона кубічних метрів природного газу на суму понад 200 мільйонів гривень. З них споживачами сплачено лише біля 31% від загальної суми.

Боржників комунальники просять розрахуватися за спожите тепло, щоб тепловиробники та теплопостачальники мали змогу у повному обсязі здійснювати розрахунки за спожиті енергоносії, а також виконувати заходи з підготовки до майбутнього  опалювального сезону в повному обсязі.

Відповідно до рішень виконавчого комітету міської ради, опалювальний сезон у місті було розпочато з 19 жовтня 2018 року, припинено – з 31 березня 2019 року.

Підприємством «Тепломережі» було витрачено на підготовку до опалювального сезону 6,5 мільйонів гривень.

За інформацією департаменту ЖКГ, до початку сезону теплопостачальними підприємствами міста було підготовлено 304 км магістральних та квартальних мереж теплопостачання. Замінено більше  1 км магістральних та квартальних мереж теплопостачання, підготовлено 46 центральних теплопунктів, проведено гідравлічні випробування внутрішньоквартальних та магістральних трубопроводів.

До роботи в осінньо-зимовий період було підготовлено 1632 багатоквартирних будинки, з яких 1548 – будинки колишньої комунальної власності міста, 39 – ОСББ, 45 – ЖБК.

Теплопостачання міста в сезон забезпечували 55 котелень загальною потужністю 1233,6 МВТ/год.

Опалення подавалось у 109 закладів соціальної сфери. Більшість із них опалювалась з модульних пелетних котелен, обладнаних торік. Вартість тепла з цих котелен – 2,2 тисячі гривень за гігакалорію, тоді як «Тепломережа» продає мешканцям тепло по 1,8 тисячі гривень за гігакалорію. Опалення від пілетних котелен вийшло дорожчим, тому що тариф для бюджетних закладів не такий, як для житлових будинків – так пояснювали комунальники різницю в ціні тепла депутатам міськради.

Індивідуальним електричним опаленням в місті обладнано 3066 квартир: 2073 – на Соцмісті та БАМі, 993 – у центрі міста. Нагадаємо, видача дозволів на відключення від ЦО в місті тимчасово припинена – щоб не допустити порушення теплового балансу будинків, як пояснив Олександр Маслєнков, директор КП «Тепломережа».

Протягом опалювального сезону було виявлено та ліквідовано 23 пориви на магістральних мережах, 280 – на внутрішньоквартальних мережах, замінено 3523 погонних метри трубопроводів зовнішніх мереж та 258 одиниць запірної арматури на зовнішніх мережах.

Директор департаменту Олег Максименко висловив подяку міському голові Андрію Білоусову, депутатам міської ради та членам виконавчого комітету за порозуміння та допомогу у вирішенні нагальних питань, а керівникам та трудовим колективам усіх підприємств, установ та організацій міста за відповідальне ставлення до підготовки, організації та проведення опалювального сезону 2018-2019 років.