Центр реабілітації інвалідів через бойове мистецтво відкрився в Кам’янському

Центр реабілітації інвалідів через бойове мистецтво відкрився в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь
 
Допомагати людям з особливостями розвитку чи травмованим через практики бойових мистецтв – таку мету поставив собі Валерій Зінченко (чорний пояс, 3 дан айкідо, 2 дан дзю дзюцу), засновник Центру, який відкрився сьогодні. Центр діятиме в будівлі ДЮСШ 1 на лівобережжі.
В.Зінченко багато років працює з людьми, які з певних причин обмежені в русі. Практикуючи айкідо, вони набувають впевненості, стають більш рухливими, менше почувають себе відірваними від оточуючих. До того ж, додає майстер, коли такі люди тренуються в колективі, то через взаємодію вчаться спілкуватись. І це навзаєм: інші учні вчаться сприймати людей з особливостями з розумінням.
Бойове мистецтво – це гармонійні, дуже фізіологічні рухи, нагадав Олександр Лисенко, представник клубу бойових мистецтв «Сидзен». Виконання цих рухів поновлює порушені каліцтвом, травмою чи хворобою зв’язки між частинами тіла, пояснив він один з аспектів оздоровчого ефекту єдиноборств.
Урочисте відкриття Центру почали офіційні промови представників міського самоуправління. Після огляду залу посадовці пішли собі, і почались виступи клубів бойових мистецтв.
Бійці київського клубу «Гладіаторія» показали поєдинки в сучасній захисній екіпіровці з полімерними мечами.

Свої напрямки представили бійці традиційних напрямків азійських єдиноборств: айкідо, ушу, тхеквондо тощо, а також армійський рукопашний бій.