Підсумки бюджету участі підведено в Кам’янському

Підсумки бюджету участі підведено в Кам’янському

У надрах міського самоврядування Кам’янського готується перелік проектів, які перемогли в конкурсі партиципаторного бюджетування в 2019 році. Цей перелік було затверджено на засіданні Координаційної ради з питань громадського бюджету. Засідання відбулось 31 травня.

Автор: Валентин Фіголь.

Тепер департамент економічного розвитку міської ради готує перелік проектів-переможців до оприлюднення. Про це говорили сьогодні на оперативній нараді під головуванням Олександра Чернишова, першого заступника міського голови Кам’янського. Всі документи мають бути готові до червневої сесії міської ради, призначеної, орієнтовно, на останні дні місяця, – зазначила галина Єрмоленко, директор департаменту економрозвитку. До кінця тижня, що розпочався, мають бути готові всі документи, що стосуються порядку денного майбутньої сесії, – наголосив О. Чернишов.

«Сьогодні готую протокол засідання коордради від 31 травня, додатком буде затверджений перелік проектів-переможців, – прокоментувала процес підведення підсумків конкурсу громадського бюджетування Людмила Гончаренко, куратор конкурсу від департаменту. – Після цього готую проект рішення міської ради, яким перерозподіляються кошти між підрозділами міської влади – розпорядниками. Так що оприлюднення результатів станеться двічі: спочатку як перелік, а потім як рішення міської ради. Така процедура згідно Положення».

У міському бюджеті кошти на бюджет участі – 2,5 мільйони гривень, сьогодні «числяться» за департаментом економічного розвитку. Департамент готує зміни до бюджетного фінансування і передає іншим виконавчим органам – тим, хто реалізовуватиме проекти-переможці по сферам впровадження, пояснила Л. Гончаренко. Наприклад, якщо проект стосується благоустрою території загального користування (тротуар на мікрорайоні, тощо), то розпорядником коштів буде департамент ЖКГ та капітального будівництва. Проект екологічного спрямування реалізовуватиме міськуправління екології…

Рішення, яке затверджує перелік переможців, приймається на сесії (орієнтовно 27 червня), після чого виконавчі підрозділи міськради переходять до реалізації проектів, маючи на те кошти.

Цьогоріч підведення підсумків конкурсу супроводжувалось пристрастями через зловживання адмінресурсом при голосуванні. Через неетичну, з точки зору членів коордради, поведінку деяких прихильників проектів було запропоновано внести зміни до Положення про конкурс, розділивши переможців по напрямкам впровадження проектів. Новації викликали несхвальну реакцію деяких членів коордради: підприємець Андрій Нестеренко висловив підозру, що переможців тепер визначатиме не голосування мешканців міста, а координаційна рада «в ручному режимі». Також громадський активіст Ігор Шех заявив про свій вихід з коордради через «зайву зарегульованість» процесу громадського бюджетування.