Де можна поховати тварину в Кам’янському?

Відповідь проста: ніде й одночасно де завгодно. Де б власники не закопали труп домашньої тварини – буде приблизно однаково негаразд із Правилами благоустрою.

Автор: Валентин Фіголь.

Проблема утилізації трупа тварини, або похорону померлого друга, в Кам’янському одночасно існує і не існує. Не існує, бо люди спокійно викидають мертвих друзів у смітник, закопують в палісаднику, спалюють в булерьяні, або ховають в труні у посадці серед інших поховань тварин і ставлять монумент поряд з іншими.

Рекламу послуги поховання тварин можна побачити в соціальній мережі. В Камянському автор одного такого повідомлення наголосив, що правильно поховати тварину треба вміти. Вони теж ховають у посадках і ставлять монументи, але роблять це поближче до цвинтарів, щоб зменшити шкоду довкіллю. Автор – кінолог з досвідом, почав діалог з журналістом з того, що той – не собачник і проблеми собачників йому чужі, і що треба шукати не конфлікту, а виходу.

А що шукати конфлікту? Максимум, за що реально можна притягти до відповідальності людину, яка закопує у дворі чи посадці мертву тварину – порушення Правил благоустрою, адміністративне правопорушення. Таке ж, як просто викопати яму у дворі. Наприклад, при посадці дерева.

Організатор поховання тварин в Кам’янському на ім’я Олександр – людина, яка давно знає роботу правоохоронних органів та приватних охоронних структур. Тому не надто переживає, судячи з нашої переписки, якщо під час поховання до нього звернуться з питаннями поліцейські чи муніципальні гвардійці. Поки автору невідомо про подібні затримання поховальних процесій. До речі, згідно законів України, що регламентують утилізацію мертвих організмів, слово «поховання» стосується лише людей, а мертвих тварин саме утилізують, як опале листя та побутове сміття.

Олександр пише, що розуміє потенційну шкоду від закопування мертвих тварин. Тому мінімізує загрозу: пропонує власнику перевірити (з видачею акта) у ветеринара, від чого померла тварина, щоб уникнути загрози зараження грунту. І закопують глибоко.

Офіційної процедури утилізації мертвих домашніх тварин в Кам’янському не існує, ремствує Євген Пікінер, керівник зоозахисної громадської організації «Зоощит». Спеціального діючого полігону або обладнання для утилізації нема. Мертвих тварин на вулицях збирають комунальники, це називалось «збирання і знешкодження трупів загиблих тварин» і коштує близько 7 десятків тисяч гривень на рік.

Раніше, ще в минулому році, ці роботи виконував КП «Зеленбуд», але сьогодні важко зрозуміти, які роботи він виконує. Принаймні, люди з привокзального житлового масиву скаржаться, що на тротуарі в районі вокзалу вже тиждень лежить чийсь мертвий друг…

«Ми неодноразово звертались до міської влади з пропозицією цивілізовано врегулювати питання «що робити з мертвими тваринами», — нагадав Є. Пікінер. – Наприклад, придбати крематорій українського виробництва, на 100 кілограмів. Коштує приблизно 7 тисяч доларів».

Є. Пікінер сподівається, що міське самоврядування все ж побачить, як ростуть в посадках нелегальні цвинтарі домашніх тварин, і зрозуміє проблему. Тим більше, що в іншому «собачому» питанні влада почула зоозахисників: комунальній службі, що опікується безпритульними тваринами, повернули пікап для перевезення тварин, який придбали для служби ще років 5 тому. Але тоді автомобіль, переданий КП «Зеленбуд», до собаколовів так і не потрапив. Останнім часом на ньому їздив містом один із заступників колишнього директора КП…

І ось, нарешті, пікап передано за призначенням.