Чому в Кам’янському не візьмуть та не позасипають отих ям від погребів?

Автор: Валентин Фіголь.

Це питання задають і пенсіонери та молоді матусі на зустрічі з представниками влади або політиками, і депутати міської ради на зустрічах в комісіях з керівниками своїх виконавчих підрозділів.

Бо хтось має заплатити за цю роботу, — відповідають депутатам виконавці. Цього ріку вже використано 1,5 мільйон гривень та більш як 500 тон піску. Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ, звернувся до депутатів, щоб погодились дати з міського бюджету ще півмільйона гривень на продовження робіт.

Роботи згідно цьогорічного фінансування виконано – це підтвердив і Михайло Скриннік, директор приватного підприємства, яке виконує роботи з засипання погребів на умовах підряду з департаментом ЖКГ.  Тому підрядник написав листа в департамент і повідомив: хочете продовження робіт – продовжуйте фінансування.

Звичайно, в депутатів виникло питання про ціну робіт: чи не забагато це – 2 мільйони в 2018 році і ще 2 в 2019-му? Це ж скільки можна було засипати погребів майже десятьма вагонами грунту?

Цікаве питання. Автор наглядає за процесом засипання погребів з 2017 року. Уявіть собі, шановні читачі: маємо на території міста невідомо скільки сотен ям невизначеного об’єму. В центральній частині міста і на Черемушках 30 років тому більшість населення користувалась такими погребами, більшість з них покинуті і перетворились на ями. Зрозуміло, ями ці неоднакові: автору траплялись саморобні бункери для картоплі й консервів глибиною понад 3 метри, бетоновані, з кількома приміщеннями та склепіннями з листової нержавіючої криці… Отже, в одну яму треба засипати кубометр грунту, а в іншу – півкузова самоскида. Тому орієнтуватись лише на кількість ям при оцінюванні роботи – необ’єктивно. Хіба що той, хто захоче перевірити, знає кожну яму, наприклад, в своєму дворі або на своєму депутатському окрузі.

Донині оплата за засипання погребів нараховувалась згідно актів виконаних робіт, розповів М. Скриннік. Підрядник отримував від замовника – департаменту ЖКГ, дислокацію ям, які треба було засипати. І засипав, підтверджуючи це актом виконаних робіт, який підписується департаментом ЖКГ і є підставою для оплати послуг підрядника. Перевірити дуже легко: можна поїхати на будь яку адресу, вказану в дислокації, і глянути та поспитати місцевих мешканців…

Дислокацію автору побачити не пощастило. Співробітниця в приймальні департаменту ЖКГ українською мовою відповіла, що директор на лікарняному, заступник – в Дніпрі… Але ями ніде не дінуться – була би цікавість у земляків.

«Зважте на складність робіт, — зауважив М. Скриннік. – Працювати доводиться у дворах, маневруючи поміж чиїмись погребами, гойдалками, клумбами… А після засипки ще треба вирівняти ландшафт!.. На Черемушках маневри техніки ускладнені протягнутими скрізь зовнішніми тепломережами».

Підрядник каже, що сподівається на здоровий глузд депутатів, які мають ухвалити рішення на майбутній сесії.