Зоозахисники з Кам’янського повернули до міста більшість відловлених на ДМК собак

 

Валентин Фіголь

Про те, що волонтери-зоозахисники збираються їхати до Харкова, щоб забрати з «Центру поводження з тваринами» собак, відловлених 25 червня на території ДМК, «Пильний погляд» розповідав раніше. Як виявилось, зоозахисники на День Конституції здійснили свій намір.

Ось що розповіли учасники поїздки. Після пікету 27 червня біля міськради їм вдалось отримати допомогу від міського самоврядування. «Зоозащитники и все небезразличные жители Каменского благодарят мэра Андрея Белоусова, заместителя мэра Константина Сауся, начальника управления экологии и природных ресурсов Богдана Наполова за оказание огромной помощи в возврате отловленных на ДМК животных», — дякують волонтери. Від самоврядування вони отримали транспорт та гроші на собак і дорожні витрати.

Активісти витратили на поїздку та оформлення процесу передавання тварин весь вихідний день. До вечора в каменське було повернуто 14 собак з тих, що вивезли ловці 25 червня з ДМК.

Ще за 8 собаками активісти поїдуть в понеділок, 1 липня.

Тепер ці 2 десятки тварин – проблема кам’янчан. Адже притулку для тварин в місті немає, отже куди дінуться повернуті в місто тварини? Залишаться в пункті стерилізації та тимчасового утримання на вулиці Долматова? Знайдуть нових власників? Побачимо.

Нагадаємо, повернуті собаки мешкали на території ДМК. «Великими стаями тварини розгулюють по території комбінату і часто нападають на людей. Декілька років собак відловлювали, стерелізували і відпускали назад. Співробітникам (наказами по комбінату) строго забороняли підкормлювати собачок. Задля безпеки робітників, що пересуваються по території, видавалися шокери», — описала днями ситуацію на комбінаті депутат міської ради Юлія Полівода.

За даними прес-служби ДМК, в 2018 році собаки покусали на території комбінату 18 людей, і 8 – в 2019 році. Тому адміністрація підприємства провела тендер і найняла приватних ловців з Харкова, які, згідно угоди з замовником, мали виловити собак та помістити їх до притулку. Але зоозахисники вирішили, що собак повбивають, і зажадали повернення їх додому.

.