Липнева спека в Кам’янському: лівобережжя  без води й світла, соціальна сфера ДМК на межі закриття

Липнева спека в Кам’янському: лівобережжя без води й світла, соціальна сфера ДМК на межі закриття

Валентин Фіголь

Невтішними новинами почався липень в Кам’янському.

Більш як півдня просиділи без електроенергії кілька лівобережних мікрорайонів. Їх було знеструмлено через аварію на електромережах, повідомила Єдина диспетчерська служба. Сигнали про те, що десь ще немає світла, надходили і після того як було офіційно повідомлено, що аварію усунуто і струм відновлено.

Відсутність води також сьогодні відчули мешканці лівобережжя. Трапилась аварія на водогоні по вулиці Гастелло. Кілька годин аварійники водоканалу ліквідували аварію. Труба, кажуть комунальники, репнула через те що Аульський водовід кілька разів різко зменшував тиск в комунікації, а потім відновлював його.

Аульській водогін у листі до “Міськводоканалу” попередив, що обмежує водопостачання Камянського через те, що водоканал погано платить за електроенергію.

В липні ДМК почне згортати соціальні програми. Про це повідомляють і металурги, і міське самоврядування. Профспілкові функціонери попереджають: «Вже є розпорядження адміністрації припинити роботу наступних об’єктів соцкультпобуту: ДОК «Лісова казка» (оголошено про скасування заїздів дітей на третю і четверту зміни – з 14.07.2019 і з 06.08.2019 відповідно); санаторію-профілакторію ДМК (скасований 8-й заїзд, який планувався з 03.07.2019); культурно-спортивного центру «Дніпровець» (вже дана команда зливати воду з басейну); фонду «Милосердя і здоров’я» (працівники ДМК будуть позбавлені можливості отримати матеріальну допомогу, наприклад, на лікування), а також чинного на ДМК соціального пакета (виплати при народженні дитини, одруження, на поховання тощо)».

На ДМК влітку розпочався процес банкрутства. У період розгляду справи про банкрутство ПАТ «Дніпровський меткомбінат» має суттєві обмеження в правах надавати соціальну допомогу та фінансувати соціальну сферу, пояснила прес-служба міської ради Камянського.

Відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» при відкритті справи про банкрутство вводиться процедура розпорядження майном. Зараз підприємство має право спрямовувати кошти виключно для розрахунків, пов’язаних із основною виробничою діяльністю.

У 2018-2019 роках ДМК виконав свої зобов’язання перед містом, перерахувавши 60 мільйонів гривень на децентралізацію опалювальної системи і 40 мільйонів гривень на придбання автобусів для комунального автопарку Кам’янського.

Сьогодні до Кам’янського надійшов лист від учасників міжнародної експертної групи, яка відвідала наше місто з оглядовою місією на минулому тижні. Детальніше про поїздку «Пильний погляд» писав 27 червня. Експерти інвестиційних та грантових організацій відвідали промислові зони Камянського та центральну частину міста, подивились на річку Дніпро.

Одній з учасниць візиту в районі річкового порту стало погано. Вона з Філіпінн, де через забруднення довкілля і повітря за останні 2 роки у неї розвинулась астма. У Кам’янському у неї стався чи не найгірший напад. «Я дуже засмучена, що люди мусять жити і дихати таким повітрям, та вважаю, що мають бути чіткі та термінові кроки з боку уряду по зміні ситуації», прокоментувала свої враження MaryAnn Manahan, координатор глобальної ради «Фонду зелених грантів».

«Це була дійсно складна частина поїздки. Всі учасники абсолютно вдячні активістам міста, що піднімають проблему забруднення! Можливо, варто сказати Валентину (Фіголю), що всі були солідарні з активістами і його роботою. Ще раз величезна подяка за четвер – серед найяскравиших вражень за візит до України», – написали іноземні експерти.