Підприємство біля Запоріжжя-Кам’янського хоче випускати 2,5 тисячі тон фарби на рік

Приватне підприємство «Поліколор» заявило про намір збільшити випуск фарби до 2,5 тисяч тон на рік. Звіт про цей намір надано для громадського обговорення.

Автор: Валентин Фіголь.

ТОВ «ПОЛІКОЛОР» планує збільшення номенклатури та об’ємів виробництва продукції до 2,5 тис. тон у рік в цеху з виробництва лакофарбової та водо-дисперсної продукції, що знаходиться за адресою вул. Східна, 2а в м. Кам’янське Дніпропетровської області. Про це повідомили в департаменті екології та природних ресурсів міської ради.

З повідомленням про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля громадськість може ознайомитись на сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля України в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля за посиланням:  http://eia.menr.gov.ua/uk/case/id-5228

Якщо коротко, то підприємство розташоване південно-східніше залізничної станції Запоріжжя-Камянське, північніше вулиці Вячеслава Чорновола (за розібраними гаражами). З житла поблизу – приватний сектор вулиць Чорновола та Східна. Відстань до житла, за даними авторів звіту – 110 метрів.

Виробництво відноситься до класу 4 згідно ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій» та «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів». 4 клас має санітарно-захисну зону – 100 метрів. Площа озеленення складає 60% площі санітарно-захисної зони.

Підприємство планує збільшення виробництва емалей алкідних ПФ-115 до 2 тисяч тон у рік, фарби ВД-АК 0,4 тис. тон у рік, шпаклівки акрилової 0,1 тис. тон у рік.

Виробництво, пишуть автори звіту, здійснюється з додаванням безпечних для навколишнього середовища мінеральних компонентів, таких як діоксид титану, карбонат кальцію, сурик залізний, крейда дрібнодисперсна.

Вплив на навколишнє середовище полягає в викидах в атмосферу парів від розчинників, пилу наповнювачів та пігментів, викиду димових газів від котлів, утворенні господарчо-побутових та зливових стічних вод, утворенні промислових та побутових відходів.

Запланована діяльність, написано в звіті, позначиться позитивно на соціально-економічному середовищі міста, оскільки передбачає створення нових робочих місць, розширення асортименту лакофарбової та водо-дисперсної продукції.

Громадяни можуть долучатись до обговорення звіту. Адже це можливість донести свою громадську позицію до міністерства, яке дозволяє або не дозволяє заплановану підприємством діяльність.

В минулому мешканці приватного сектора вулиць Східна та Чорновола скаржились на сморід з боку «лакофарби». Писали звернення до міської влади, звертались до ЗМІ. Викиди підприємства в нормі, написали невдоволеним посадовці. Історія затихла сама собою.

Свої пропозиції та зауваження до планової діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації мешканці міста можуть надсилати до Міністерства енергетики та захисту довкілля протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення (5 лютого 2020 року) вищезазначеного повідомлення.

Поштова адреса: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35. Відділ оцінки впливу на довкілля.

Електронна адреса: [email protected]; телефон: (044) 206-20-89; контактна особа: Гладун Євгеній Євгенійович.