Судова справа «УКОЖФ проти споживачів» в Кам’янському: споживачі не згодні на апеляцію «по-тихому»

Судова справа «УКОЖФ проти споживачів» в Кам’янському: споживачі не згодні на апеляцію «по-тихому»

Історія про безпрецедентну судову справу, в якій мешканці багатоквартирного будинку намагаються довести, що Управляюча компанія з обслуговування житлового фонду не надає послуг, за які вимагає від споживачів гроші, – отримала продовження.

Автор: Валентин Фіголь

«Управитель подав апеляційну скаргу і зараз судовий розгляд буде продовжено в суді апеляційної інстанції», – повідомила Любов Карпова, представник мешканців будинку по бульвару Будівельників, 42.

«Як же не хочуть нас бачити слуги Феміди! Вони навіть перевели розгляд справи в письмове провадження без повідомлення сторін», – прокоментувала вона перебіг справи. Ухвалу про розгляд справи тишком-нишком суд прийняв 17 липня. Але споживачі дізнались про цей намір суду і не згодні: «Нашої мовчазної згоди на такі дії апеляційного суду не буде. Тому ми підготували відзив апеляційної скарги та відповідні клопотання про переведення справи в загальне позовне провадження з повідомленням сторін», – розповіла пані Карпова.

Про перебіг судової справи «УКОЖФ проти споживачів» «Пильний погляд» розповідав протягом 2018-19 років. Нагадаємо, навесні 2018 року Управляюча компанія подала позов до суду, щоб примусити споживачів заплатити за свої начебто надані мешканцям будинку послуги. Більше року споживачі доводили безпідставність вимог управителів.

«Наша судова справа в суді першої інстанції тривала більше року (з травня 2018р. по 21.06.2019р.). За цей час відбулося 15 судових засідань, та накопилось 5 томів матеріалів справи. І тільки завдячуючи тому, що ми забезпечили суд беззаперечними доказами відносно необгрунтованості складових тарифу на послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкових територій, ми отримали перемогу в суді першої інстанції», – нагадала представник мешканців, бухгалтер за фахом.

Управителі не змогли довести, що надали споживачам послуг на ті гроші, які вони вимагали. Представник компанії періодично нагадував, що дехто зі споживачів оплачує послуги управителів, а дехто – ні.

В ході судового розгляду мешканці подали зустрічну заяву з вимогою скасувати нарахування управителів як необґрунтовані.

Суд Дніпровського району Кам’янського в червні 2019 року задовольнив зустрічну заяву споживачів і відмовив управителям у їх вимогах заплатити за якісь послуги.

Справа набула широкого розголосу: адже в таких самих відношеннях з управителями перебувають десятки тисяч споживачів послуг КП УКОЖФ. Споживачі не вперше розповідають журналістам, що не можуть отримати від управителів задовільну відповідь на питання: «які конкретно послуги ви надали мені як мешканцю будинку, який ви обслуговуєте?» Автор, до речі, теж не отримав такої відповіді у 2018 році.

Тому, як пообіцяла Любов Карпова, «далі буде».