Каменское

На проекти майбутніх ремонтів та будівництв в Кам’янському треба мільйони

Розбудова міста, ба, навіть підтримання міського господарства у порядку – справа недешева, як вже писав «Пильний погляд». Щоб проілюструвати цю тезу, наведемо кілька прикладів з матеріалів вересневої сесії міської ради Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь

Будь яка новобудова, реконструкція чи капітальний ремонт повинні відбуватись згідно певного проекту. Проект замовляє той розпорядник коштів, який є замовником робіт. Проектна документація має бути затверджена  Укрінвестекспертизою – інакше виділяти на роботу гроші незаконно.

Нагадаємо, на проекти капітального ремонту покрівель житлових будинків з міського бюджету треба виділити 4 мільйони гривень. Самі капремонти планується проводити за гроші, виділені торік обласною радою – близько 100 мільйонів гривень.

Ще 300 тисяч гривень треба нагально виділити на проектно-вишукувальні роботи по будівлям школи №20, де в серпні обвалився фрагмент фасаду. Обидва корпуси школи потребують експертного обстеження на предмет їх придатності до подальшого використання. Експертам місто має заплатити.

Майже стільки ж — 290 тисяч гривень — коштує проект майбутнього притулку для домашніх тварин. Притулок планується розмістити на колишньому об’єкті КП «Зеленбуд» по вулиці Широкій, 92. Цьогоріч планується тільки проектувати притулок.

Не лише безпритульним тваринам і сусідам пункту тимчасового утримання тварин на вулиці Долматова доведеться ще потерпіти. Мешканцям двох багатоповерхових будинків по вулиці Гастелло та їх сусідам з приватного сектору теж доведеться ще понюхати фекалії, що течуть в балку та в Дніпро з непрацюючого каналізаційного колектора. Цьогоріч планується тільки зробити проектну документацію майбутньої реконструкції каналізації в цьому районі. Проект коштуватиме 10 тисяч гривень, роботи там на парочку мільйонів, як прогнозували фахівці водоканалу.

Колектор, нагадаємо, розташований на території непрацюючого санаторію «Дніпровський». Насосна станція стоїть, тому каналізаційні води з житлового сектору течуть самотоком в балку, яка тягнеться до Дніпра.

В цьому році водоканалу не до реконструкції каналізації в Романково: у підприємства міське самоврядування планує забрати 14 мільйонів гривень з реконструкції водогонів на оплату електроенергії. Так що водопровідна вода перестане текти вулицями Кам’янського ще не скоро.

Ще 500 тисяч гривень коштує проектна документація реконструкції правобережної зони відпочинку на місті колишнього пляжу на Дніпробуді. Але в цьому році проект розробляти не будуть – міській раді розпорядники коштів, департамент ЖКГ та капітального будівництва, пропонують виключити цей проект з переліку цьогорічних.