Підсумки Днів сталої енергії в Камя’нському: пилюка заважає розвивати альтернативну енергетику

Підсумки Днів сталої енергії в Камя’нському: пилюка заважає розвивати альтернативну енергетику

«У Кам’янському люди, які намагаються самостійно встановлювати і експлуатувати сонячні батареї і вітрогенератори, скаржаться, що брудне повітря погано впливає на ефективність роботи обладнання. Якщо це дійсно має місце, то експертам, які оцінюють в Україні потенціал відновлюваної енергетики, необхідно враховувати і цей негативний чинник», – розповів Євгеній Колішевський, виконавчий директор громадської організації «Голос Природи». Минулого тижня «Голос» проводив в місті заходи на підтримку ідей енергоефективності.

Під час вуличної акції «Заряджайся енергією Сонця», яка пройшла 14 вересня 2019 року, організація «Голос Природи» пропонувала перехожим ознайомитися з рекомендаціями зі сталого споживання енергії, а також зарядити свій мобільний телефон або іншіприлади від сонячної панелі. Екологи роздавали буклет «5 важливих порад щодо виконання заходів з енергозбереження», де  є рекомендації та відповіді на найпоширеніші питання про енергоефективність у побуті.

Під час акції «Заряджайся енергією Сонця» сонячну панель довелося витирати від пилу двічі. Промисловий пил (оксид заліза, графіт та ін.) цілком може знижувати коефіцієнт корисної дії як сонячних панелей, так і вітрогенераторів, налипаючи на сонячні елементи та обертові частини вітряків. Про це говорили відвідувачі акції – мешканці Кам’янського.

Ще одна форма агітації за енергоефективність була випробувана під час Днів сталої енергії. «Голос» влаштував тренінги «Школа юного кліматичного експерта». Там школярі отримували поняття про енергію, її джерела, про зв’язок між енергоефективністю, охороною природи та адаптації до змін клімату. Потім юні кліматичні експерти читали лекції на цю тему у своїх навчальних закладах.

Взагалі акція «Дні сталої енергії» проводиться щорічно в містах, які беруть участь у реалізації Європейської ініціативи «Угода мерів». Учасники угоди (місцеве самоврядування) беруть на себе добровільні зобов’язання по зниженню викидів парникових газів, економії електричної енергії, підвищенню долі поновлюваної енергетики, а також підвищенню рівня інформованості населення про правила стійкого споживання енергії. В Україні до Європейської ініціативи «Угода мерів»приєдналися більше 40 міст. Місто Кам’янське підписало угоду в 2015 році.

Організація «Голос Природи» з перших днів підписання «Угоди мерів» активно приймає участь у заходах місцевої влади, спрямованих на підвищення рівня обізнаності громадян у питаннях, пов’язаних із сталим споживанням енергії, а також виконання зобов’язань, узятих на добровільній основі.