Тваринами в Кам’янському займатиметься новостворене КП «Фауна міста»

Нове комунальне підприємство для контролю над безпритульними тваринами планує створити міське самоврядування в Кам’янському.

Автор: Валентин Фіголь

Про намір утворити нове КП «Фауна міста» свідчить проект відповідного рішення міської ради, опублікований на офіційному сайті ради Кам’янського.

Пропозицію про створення підприємства висуває департамент комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно.

«Фауна», за попередньою інформацією від зоозахисників, займатиметься всіма питаннями щодо контролю за популяцією безпритульних тварин в місті. Тобто, контроль чисельності, вилов, стерилізація, вакцинація, перетримка та інші маніпуляції з дикою фауною міста будуть сконцентровані в одному самостійному підприємстві. Якщо в місті буде збудовано притулок для тварин, то ним також опікуватиметься «Фауна міста», сподіваються зоозахисники.

Поява нового профільного КП має підняти контроль за дикими тваринами в місті на цивілізований рівень, сподівається Євген Пікінер, досвідчений зоозахисник.

«Ще в серпні на нараді в міського голови Андрія Білоусова ми обговорювали виділення служби поводження з безпритульними тваринами в самостійне підприємство, — розповів Є. Пікінер. – Адже нові державні будівельні норми напряму вимагають від міської влади створювати притулки для утримання тварин. Міський голова дав розпорядження департаменту коммайна створити окреме КП».

Створити КП «Фауна міста» міське самоврядування вже намагалось приблизно 10 років тому. Але тоді ідея не прижилась. «Помилкою було створювати саме КП, бо підприємство повинно мати прибуток, — наголосив зоозахисник. – Недолуге керівництво загнало підприємство в борги, і Сафронов його ліквідував, передавши повноваження «Зеленбуду». Важливо не повторити минулих помилок…»

Багато років служба, що опікувалась бездомними тваринами, була підпорядкована КП «Зеленбуд». Але в минулому році «Зеленбуд» практично припинив свою діяльність, і службу поводження з тваринами передали до КП «Благоустрій».

Наразі служба має в своєму розпорядженні спецавтомобіль для транспортування тварин, а також пункт стерилізації та перетримки тварин по вулиці Долматова, 9а.

Є також земельна ділянка на вулиці Широкій, 92, в районі об’єкту «Зеленбуду», на якій попередньо планується будувати притулок для тварин. Приблизна вартість притулку – до 100 мільйонів гривень.