Фестиваль документального кіно в Кам’янському

Дводенний фестиваль документального кіно «Docudays Ua: Мандрівний» відкрився сьогодні в музеї історії міста.

Автор: Валентин Фіголь

Подібний захід відбувається в нашому місті не вперше.

Цього разу концепція фестивалю зазнала змін: як розповів Василь Шестаков, один з організаторів заходу, буде більше спілкування з глядачами і менше перегляду фільмів.

Новиною фестивалю буде спроба організаторів звернути увагу молодих глядачів на небезпеки, які таять цифрові інформаційні технології та соціальні мережі для людської свідомості.

У перший день фестивалю його відвідувачі — учні місцевих шкіл, познайомилися з документальною стрічкою «Без статусу. Україна». Кіно розповідає про життя двох іноземців в Україні — Мурхан з Казахстану, і Олексія з Росії. Молоді люди виїхали зі своїх країн з політичних мотивів і намагаються отримати українське громадянство.

Д.Тяжлов

До речі, автором фільму є наш земляк — Дмитро Тяжлов – режисер-оператор документального кіно, куратор лабораторії документального кіно для молодих митців Indie Lab, куратор документальної програми Фестивалю американського кіно «Незалежність», майстер курсу кафедри кінотелеоператорства Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Другий день фестивалю пройде в центральній міській бібліотеці, де о 13.00 відбудеться показ документальної стрічки «Колір фасаду: синій», про непросту боротьбу київського архітектора за збереження архітектурної історії міста.

О.Радинський

Автор фільму — Олексій Радинський – режисер-документаліст, публіцист. Його фільми брали участь у кінофестивалях в Оберхаузені, Ґуанахуато, DOK Leipzig, Watch Docs (Варшава), Одеському МКФ, «86» (Славутич), Nowe Horyzonty (Вроцлав), а також були представлені в e-flux (Нью-Йорк), S A V V Y Contemporary (Берлін), Інституті сучасного мистецтва (Лондон) тощо.