«Мовою тиші» говорила поезія з учасниками поетичного перфомансу в Кам’янському

«Мовою тиші» говорила поезія з учасниками поетичного перфомансу в Кам’янському

Поетичні читання, де автори виконують власні твори, повертають колишню популярність в Кам’янському. Літературний перфоманс «Мовою тиші» відбувся в кафе «The Beatles» ввечері, 24 жовтня.

Автор: Валентин Фіголь

 Це був творчий вечір молодого поета Андрія Енбулатова, присвячений його першій поетичній збірці, яка наразі готується до видання.

А. Енбулатов – молодий літератор з нашого міста. Серйозно почав писати вірші 7 років тому, навчаючись в університеті.

За освітою Андрій – біолог-мисливствознавець. «Мене завжди цікавили біологія та література, – пригадував поет. – Мені цікаво, як працює живий організм, які ознаки живого… А література – це можливість подивитись на життя з різних точок зору».

Андрій – відомий в Кам’янському як організатор і учасник різних творчих акцій. Він, ще будучи єдиним в місті бібліотекарем-чоловіком, влаштовував літературні вечори та дискусії про поезію для поетів. Як біолог, провів кілька ботанічних екскурсій центральним парком та розарієм Кам’янського, виставки квітів в центральній бібліотеці.

Поезію Андрія називають філософською. Літератор Енбулатов визнає, що його поезія навряд чи стане популярною у широкого кола читачів: «Є масова культура, а є елітна. Це не краще і не гірше – просто різні рівні сприйняття літератури та дійсності». Поет не переймається тим, що в суспільстві, орієнтованому на матеріальний успіх, літератори не серед переможців. «Зароблені гроші проїси або втратиш якось інакше, – резюмує Андрій. – А література змінює людину, її ставлення до оточуючого світу і сьогодні, і в майбутньому».

Література, на думку поета Енбулатова, допомагає людям спілкуватись, адже вчить розуміти почуття інших людей. «Бути частиною – значить не бути одним», – нагадує читачам Андрій рядками своїх поезій.

Поезії А. Енбулатова дійсно сповнені філософії. Тут і роздуми про вічні цінності: «Як праведних нема – немає і гріховних». І мальовничі описи рідного міста: «Птахи, дахи, тумани та дими…». І романтичні фантазії про стосунки: «Тебе звільнено, мила. Назад не вертай. Не смій».

Вихід в світ збірки віршів «Мовою тиші» очікується найближчим часом, розповів автор.