Вшанування військових та волонтерів і відгомін модернізації ГЕС в Кам’янському

Вшанування військових та волонтерів і відгомін модернізації ГЕС в Кам’янському

Офіційні заходи до Дня збройних сил України та Міжнародного Дня волонтера відбулись сьогодні, 3 грудня. Адміністрація ПрАТ «Укргідроенерго» повідомила про встановлення нового обладнання на Середньодніпровській ГЕС.

Автор: Валентин Фіголь.

Святкові заходи заздалегідь

Традиційно відзначати державні та професійні свята починають за кілька днів – у робочий час. Так і цього разу: День волонтера відзначається 5 грудня, а День ЗСУ – 6 грудня. Але офіційні церемонії відбулись сьогодні. Можливо, ще й через те, що саме сьогодні до Кам’янського в ході поїздки по Україні завітала Вікторія Кравчук, радник міністра оборони України.

В музеї історії міста відбувся захід, присвячений і воякам, і волонтерам.

Гостей заходу зустрічав почесний караул з школярів-кадетів загальноосвітньої школи №30. Хлопчаки, до речі, під час виконання державного гімну України теж підспівували.

До представників волонтерської спільноти та родичів військовослужбовців звернувся з привітанням міський голова Андрій Білоусов. Він нагадав землякам про роль збройних сил у захисті країни.

«Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але у доленосному 2014 році волонтерство з поодиноких випадків виросло в потужний громадянський рух, – відзначив міський голова. – Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали й везли на передову все, що могли, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили ліки, плели маскувальні сітки. Завдяки благородній жертовності та активній громадянській позиції волонтерів Україна вистояла й зберегла незалежність».

Радник міністра оборони у своєму виступі наголосила, що війна – це загибель людей, сирітство та інші нещастя. Подякувала військовим та волонтерам. Вручила нагороди та відзнаки Міноборони волонтерам та родичам військових.

Нове колесо на ГЕС

На Середньодніпровській (колишній Дніпродзержинській) ГЕС встановлюються найбільші в Україні робочі колеса.

Під час реконструкції на Середньодніпровькій ГЕС днями відбулось перенесення нового робочого колеса гідроагрегату № 2. Колесо було зібране на монтажному майданчику, перенесене та встановлене у камеру гідротурбіни.

Одне робоче колесо має діаметр 9,3 метрів та вагу майже 182 тони.

На Середньодніпровській ГЕС встановлено 8 вертикальних гідроагрегатів сумарною потужністю 352 МВт. Потужність одного гідроагрегату ГЕС – 44 МВт. Після реконструкції потужність гідроагрегату № 2 збільшиться на 6 МВт.