Депутати в Кам’янському сумніваються в ефективності роботи комунального управителя житлом

Депутати в Кам’янському сумніваються в ефективності роботи комунального управителя житлом

Чи дадуть депутати міської ради грошей на утримання та розвиток комунального підприємства, діяльністю котрого невдоволені як пересічні споживачі, так і чимало депутатів?

Автор: Валентин Фіголь

Програма утримання та розвитку КП «Управляюча компанія з обслуговування житлового фонду» виноситься на розгляд сесії міськради 24 грудня. Вона передбачає в 2020 році виділити з міського бюджету 49 мільйонів гривень для підтримки КП УКОЖФ.

За Програмою, підприємство отримає 15 мільйонів гривень на поточні ремонти житлового фонду, стільки ж – на обслуговування ліфтів. Ще 19 мільйонів заплановано на видалення карантинних трав з прибудинкових територій.

Доцільність бюджетної підтримки УКОЖФ була гострою темою при обговоренні в постійних депутатських комісіях.

«На УКОЖФ постійно скаржаться люди, – зазначив депутат міськради Володимир Селіщєв. – Щоразу на прийом приходять люди, невдоволені бездіяльністю управляючої компанії!»

Про те ж саме говорили й інші депутати в різних комісіях. Мовляв, управляюча компанія збирає гроші зі споживачів, а робіт з обслуговування житлових будинків не проводить, посилаючись на нестачу коштів.

«З чим би люди не звернулись – у відповідь їм нагадують про борги сусідів!..» – ремствували депутати. Вони пригадували численні звернення виборців і стандартні відповіді адміністрації УКОЖФ: «не можемо через заборгованість по вашому будинку…»

Директор УКОЖФ Тетяна Щебетова в публічних виступах так і казала: ми можемо надавати послуги лише за умови 100%-ї оплати споживачами. Депутати згадували і про це, і про заробітну платню самої пані Щебетової – під 80 тисяч гривень на місяць.

Адміністрація УКОЖФ заявляє, що підприємство не обслуговує житловий фонд, а тільки керує ним. Представники підприємства так заявляли в суді, акцентували увагу депутатів представники громадської організації «С.Т.А.Р.Т.», які були присутні на засіданнях деяких депутатських комісій. «Споживачі навіть в суді довели, що УКОЖФ не надавала їм тих послуг, за які вимагала плату!» – нагадали представники громади обранцям.

Дехто з депутатів в комісіях висловлювався проти надання бюджетної підтримки комунальному підприємству «УКОЖФ». Деякі комісії не підтримали Програму утримання й розвитку підприємства, а лише прийняли її до відома.

Втім, долю Програми вирішить сесія міськради завтра. Врешті, це всього лише програма, нагадували депутатам посадовці департаменту ЖКГ: приймаючи програму, депутати декларують намір дати в майбутньому грошей з бюджету. А чи дадуть – покаже наповнення бюджету.