Як тварини в Кам’янському звертають на себе увагу людей

Про існування безпритульних тварин в нашому місті ще кілька років тому згадували у двох випадках: коли собаки на когось нападуть або коли собак хтось потруїть. Сьогодні кудлатих сусідів згадують і на особистому прийомі у міського голови, і в офісах з надання адміністративних послуг.

Автор: Валентин Фіголь.

Щоб нагадувати про себе, собаки використовують чимало ефективних прийомів. Один з них – переслідування автомобілів. Фахівці досі не дійдуть згоди – навіщо собаки ганяються за машинами та несамовито гавкають, мало не хапаючи за колеса. Окрім реалізації мисливського інстинкту, існує версія біохімічна. Собаки мітять машини, собаки чують цей запах чужих тварин і атакують джерело пахощів, щоб показати, хто хазяїн на території. Можливо, цим пояснюється те, що собаки зовсім байдуже пропускають одні машини, і агресивно атакують інші. Характерно, що стерилізовані собаки ганяються за машинами так само, як і нестерильні.

Резонансних випадків нападів безпритульних собак на людей в Кам’янському давно не траплялось. Водії та поліцейські відзначають ще один нюанс: менше собак стало потрапляти під колеса автотранспорту. «Собаки переходять дорогу обережніше за декотрих людей, — прокоментував ситуацію на дорогах досвідчений таксист. – Часто собаки стоять біля пішохідного переходу, чекаючи, поки люди почнуть переходити, і йдуть разом з пішоходами».

Люди, зі свого боку, стали звертати на безпритульних тварин набагато більше уваги. Активізувались захисники тварин: вони організовано допомагають утримувати безпритульних тварин на комунальному об’єкті по вул.. Долматова, 9а. Практично пункт стерилізації та перетримки функціонує на гроші благодійників та завдяки їх допомозі.

Наприклад, зоозахисники добрим словом згадують Марину Гурську, директора департаменту муніципальних послуг та регуляторної політики міської ради. Ось один з прикладів того, як посадовець допомагає опікуватись долею безпритульних тварин.

Спільно з міським товариством захисту тварин Кам’янський центр надання  адміністративних послуг прагне допомогти покинутим домашнім тваринам знайти домівку, а людям з великим серцем – пухнастого улюбленця та вірного друга.

У фронт-офісі ЦНАПу розміщені спеціальні борди з фото та коротким резюме тварин, які зараз перебувають у притулку чи на перетримці у волонтерів.

Команда проєкту дуже сподівається, що відвідувачі обов’язково звернуть увагу на фото тварин та не вагаючись зателефонують за контактним номером, вказаним на борді. Координатори нададуть більш детальну інформацію про майбутнього улюбленця та домовляться про зручну дату та час для зустрічі. 

За бажання, обранець може зустріти у ЦНАПі свого нового хазяїна у день, коли той отримуватиме результат послуги, за якою звертався до центру.

Зоозахисники наполегливо вимагають, щоб заходи з регулювання чисельності безпритульних тварин виконувались і на них виділялись гроші.

Представники Кам’янського товариства захисту тварин «Zоощит» побували днями на особистому прийомі у міського голови Андрія Білоусова. Вони звернулись за допомогою у фінансуванні на стерилізацію безпритульних тварин та придбання медичних препаратів.

В місті, згідно рішення міської ради, заплановано будівництво  пункту перетримки тварин по вулиці Широкій. Цьогоріч має відбутись проектування об’єкту.