Сміттєпереробний завод в Кам’янському: обговорення відмінено

Сміттєпереробний завод в Кам’янському: обговорення відмінено

Громадське обговорення наміру приватної фірми «Рокобан» збудувати неподалік від Соцміста підприємство з утилізації небезпечних відходів, призначене на 23 січня, відмінено.

Автори: Валентин Фіголь, Сергій Гузь.

Громадське обговорення проекту ТОВ “Рокобан” з будівництва підприємства з переробки та утилізації небезпечних відходів – не відбулось. Сьогодні вранці стало відомо: за результатами телефонної розмови місцевих активістів з представником міністерства енергетики та захисту довкілля, громадські слухання відмінено через недотримання процедури.

Публічне обговорення проекту кілька разів переносилось з місця на місце. Вчора стало відомо, що обговорення заплановано в ресторані “Європейський”.

Сьогодні до 11.00 біля ресторана зібралась чимала делегація активістів та просто небайдужих людей. Приїхали і представники місцевої влади – секретар міськради Камянського Олександр Залевський, керівник департаменту екології Юрій Лисяк та його заступник Богдан Наполов, інші посадовці. А от представників ТОВ “Рокобан” помічено не було.

Так як обговорення офіційно скасували, посадовці змушені були виступити перед мешканцями прямо на ганку ресторану “Європейський”. Зясувалося, що це вже третя невдала спроба “Рокобану” організувати громадське обговорення цього будівництва, але і в інших місцях громадськість його не підтримала.

Тож посадовці запевнили, що зібрали чимало документів щодо запланованої діяльності, усі зауваження до проекту належним чином оформлені і надіслані у профільне мінстерство. НАйближчим часом усі ці документи обіцяють оприлюднити для громадськості.

І секретар міськради, і керівник департаменту екології запевнили громадськість, що у такому варіанті, який представлений зараз, влада не погодиться на будівництво небезпечного виробництва. “Ми теж живемо у цьому місті” – пояснив власну позицію Юрій Лисяк. Представники місцевої влади пообіцяли ретельно відслідковувати ситуацію, аби цей проект не був реалізований в обхід передбачених законодавством процедур.

Про проект майбутнього сміттєпереробного заводу «Пильний погляд» детально писав вже кілька разів. В місті за останні тижні сформувалась ініціативна група противників будівництва. Було подано петицію до влади з вимогою заборонити розміщення в місті небезпечного виробництва. Влада відреагувала на петицію, надавши свої зауваження до проекту.

Читайте також: