Будинок в Кам’янському, який репнув навпіл півроку тому, визнано непридатним для проживання

Будинок в Кам’янському, який репнув навпіл півроку тому, визнано непридатним для проживання

Акт про визнання будинку №69 по вулиці Лисенка непридатним для проживання винесено на розгляд міськвиконкому Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Про біду двоповерхового житлового будинку № 69 по вулиці Лисенко, який репається вздовж і впоперек майже півроку, «Пильний погляд» розповідав минулої осені.

Будинок почав давати тріщини після тривалого підтоплення з аварійного витоку водопровідної води під квартирою №3. Вода текла попід будинок, поки потоп випадково не виявили мешканці і не ліквідували аварійники водоканалу. Скоро будівля почала з тріском репатись на всіх поверхах. Налякані люди звернулись до УКОЖФ, там їх відіслали до департаменту ЖКГ міської ради. В жовтні 2019 року будинок обстежила комісія департаменту, і для мешканців почалось тривожне чекання акту про результати обстеження.

Будинок продовжує репатись, лякаючи людей таємничими звуками: тріском, шерехами та шелестами. «Лежиш вночі і слухаєш, як шпалери відстають від стіни, – діляться мешканці враженнями. – Або вранці встаєш і не можеш дверей відчинити, які вчора ввечері зачинив, бо перекосилось і заклинило».

Слухаючи мелодію руйнації, співвласники житлового будинку невесело жартували: може, посадовці чекають, поки будинок сам завалиться, щоб і голови собі не морочити з тим актом?..

Аж ось, нарешті, акт готовий. Як розповів Максим Корж, директор департаменту комунальної власності та земельних відносин, комісія визнала будинок непридатним для проживання.

Згідно закону, тепер міське самоврядування повинно відселити з аварійного будинку мешканців, придбавши для них житло.

В 2020 році, нагадаємо, самоврядування взялося вже придбати житло для відселення мешканців будинків в Самишиній балці по вулиці Слісаренко, 15 (85 квартир) та Слісаренко, 17 (43 квартири), і 2 квартири для мешканців будинків Ціолковського, 167 та 252. На це міською Програмою придбання житла для мешканців зсувної зони Самишиної балки передбачено фінансування в розмірі майже 79 мільйонів гривень з бюджетів різних рівнів.

Читайте також: