Про воду, стратегію, права дитини, прозорість міста та конкурс успішних жінок у Кам’янському

Про воду, стратегію, права дитини, прозорість міста та конкурс успішних жінок у Кам’янському

Короткий перегляд офіційних інформацій про події минулого тижня пропонує «Пильний погляд» читачам, які зазвичай не читають офіційні інформації, а потім питають «а що робить влада»?

Робочий тиждень, нагадаємо, завершився Днем закоханих: до свята рятувальники на майдані Калнишевського дарували перехожим кульки та «валентинки» і нагадували про обережність.

Автор: Валентин Фіголь.

Вода та вогонь

Про підготовку до весняного паводку говорили учасники чергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Комісія затвердила план – що робитимуть під час можливої повені  органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації міста.

Тривогою за стан пожежної безпеки в житловому секторі поділився  представник Кам’янського міського управління ДСНС України у Дніпропетровській області Олександр Мацуненко: вже у 2020 році у місті відбулось 37 пожеж, є тенденція до росту.

Також члени комісії обговорили заходи постійного санітарно-епідеміологічного нагляду за якістю питної води, забезпечення безперебійного водопостачання в місті.

Стратегія міста

Перше засідання робочої групи з формування проекту Стратегії розвитку Кам’янського на період до 2027 року відбулось 13 лютого.

«У цьому році закінчується термін дії Стратегії розвитку міста до 2020 року, у зв’язку із чим міським головою Андрієм Білоусовим було видано  розпорядження про створення робочої групи з підготовки проєкту нової Стратегії розвитку нашого міста на період до 2027 року», ‑ сказав Олександр Чернишов, перший заступник міського голови.

Уряд дав чіткий сигнал: державні кошти у наступні роки будуть спрямовувати на фінансування проектів розвитку лише у відповідності до якісно розроблених регіональних стратегічних документів. Про це  розповіла директор департаменту економічного розвитку міської ради Галина Єрмоленко: «Сьогодні ми маємо продумати: яким саме бачимо наше місто у майбутньому та спланувати ті зміни, які ми хочемо втілити у найближчі роки. По суті, дана стратегія – карта роботи всіх міських служб на найближчі 7 років».

Відтак, робоча група обговорила  проведення соціально-економічного аналізу міста за 2014–2019 роки у всіх сферах та галузях діяльності. За результатами проведеного аналізу будуть визначені основні проблеми, вирішення яких буде передбачено у проекті Стратегії розвитку міста на період до 2027 року.

Нові органи: тест-драйв

Перше засідання в оновленому складі провела  14 лютого комісія з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янської міської ради.

Як зазначив голова комісії, секретар міської ради Олександр Залевський, дана комісія створена рішенням виконавчого комітету міської ради із урахуванням реорганізації структури виконавчих органів міської ради та об’єднанням міської та районних служб у справах дітей.

Комісія є консультативно-дорадчим органом та створена з метою реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

На своєму першому засіданні члени комісії розглянули 26 питань порядку денного.

Перше засідання оновленого складу громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Кам’янської міської ради відбулось 11 лютого.

Ця комісія взяла на себе функції, які до 15 січня 2020 року виконували відповідні комісії при адміністраціях районів.

Комісія займалась впорядкуванням черги та затвердження списку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та перебувають на квартирному обліку, об’єднавши таким чином списки, що раніше існували у адміністраціях районів.

В десятці найпрозоріших міст

Дослідження прозорості 100 найбільших міст України агенція «Трансперенсі Інтернешнл Україна» проводить з 2017 року. Щорічно експерти аналізують відкритість міських рад за показниками в 14 сферах.

З ініціативи міського голови Андрія Білоусова Кам’янське бере участь в рейтингу прозорості з моменту старту і в 2017 році займало 62 місце (26,5 бала). У 2018 році піднялася до 28 місця і збільшило кількість балів до 47,4.

За підсумками 2019 року Кам’янське зайняло 8 місце з 71,7 балами і увійшло в десятку найпрозоріших міст, а за шкалою прозорості перейшло з «Частково прозорого» до «Переважно прозорого». Таким чином, всього за рік ми піднялися в рейтингу на 20 позицій ‑ з 28 на 8 місце.

«Нашою метою було потрапити в першу десятку рейтингу прозорості 100 найбільших міст України, і ми її досягли», ‑ сказав А. Білоусов і зазначив, що є ще куди рости.

Конкурс успішних жінок

Міський проект «Успішна жінка – успішна громада» започатковано за ініціативою А. Білоусова.

Як зазначено у відповідному розпорядженні, основною метою проекту є привернення уваги громадськості до ролі жінки в сучасному суспільстві, визнання заслуг жінок міста Кам’янське, які досягли значних успіхів у різних сферах діяльності, підвищення суспільно-політичної активності жінок та їхнього соціального статусу.

Переможниці визначатимуться у наступних номінаціях: «Лідер громадського руху», «Ділова жінка», «Серце віддаю дітям», «Культура та духовність», «Добрий вчинок», «Команда року», «Берегиня сімейного вогнища».

Для участі у проєкті необхідно подати:

– клопотання, заявку-анкету;

– характеристику із зазначенням досягнень у тій чи іншій сфері діяльності претендентки;

– рекомендаційні листи.

Прийом заявок здійснюється до 20 лютого 2020 року за адресою: просп.Свободи, 36, відділ культури департаменту з гуманітарних питань міської ради, каб.5, 6 або на електронну адресу: [email protected]

Урочиста церемонія відзначення номінантів Проєкту відбудеться у березні 2020 року.