Концесія для опалювання, оновлення лікарень та шкіл, вшанування героїв і турбота про злочинців в Кам’янському

Концесія для опалювання, оновлення лікарень та шкіл, вшанування героїв і турбота про злочинців в Кам’янському

Огляд офіційних повідомлень та публікацій минулого тижня, пропонує читачам «Пильний погляд».

Автор: Валентин Фіголь.

Котельну – в концесію

Котельню, яка обігріває лівобережний житловий масив, міське самоврядування планує передати в концесію – тимчасову експлуатацію приватним особам. Дозволити передавання комунального майна в концесію має міська рада на лютневій сесії. Рішення не обговорювалось в депутатських комісіях.

Концесія є розповсюдженою схемою владно-бізнесового партнерства в капіталістичних країнах. «Лівобережна котельня побудована у 1974 році, все обладнання, як і мережі, сильно зношені. Скориставшись механізмом концесії, місто зможе залучити приватний капітал в модернізацію цього комунального об’єкту. Крім надходжень до бюджету від концесійної діяльності, місто і жителі мікрорайонів отримають цілий ряд переваг, а саме: котельня лівого берега буде модернізована і переведена з природного газу на альтернативне паливо. За рахунок впровадження енергоефективних заходів інвестори зможуть значно підвищити якість послуг, що надаються, а за рахунок реальної економії коштів повернути собі витрати і знизити тарифи для споживачів», – сказав перший заступник міського голови Олександр Чернишов.

Ремонти в лікарнях та школах

Тривають капітальні ремонти в медичних закладах міста за кошти міського бюджету. На цей рік заплановані капітальні ремонти: хірургічного відділення в міській лікарні №9, кардіологічного відділення в лікарні №8, завершення капремонтів в інфекційному відділенні 7-ї лікарні і в Центрі ранньої реабілітації дітей лікарні №6.

18 лютого Андрій Білоусов об’їхав з перевіркою всі ці медичні установи.

«Йде підготовка проектно-кошторисної документації, потім ми проведемо тендер і приблизно до кінця квітня вже приступимо до капітальних ремонтів цих відділень. У повному обсязі роботи будуть виконані до Дня міста», – сказав міський голова.

«Я вдячний міському голові і всьому керівництву міста за те, що вперше за весь час існування лікарні звернули увагу на наш медзаклад, а саме – на кардіологічне відділення. Це унікальне і єдине в місті подібне відділення, де оперують людей з гострим інфарктом міокарда. Ми зробимо все можливе, щоб пацієнти перебували в комфортних побутових умовах, а також мали все необхідне для лікування і одужання», – відповів головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги Ростислав Винар.

Також міський голова Андрій Білоусов провів виїзну робочу нараду з питання ремонту середньої загальноосвітньої школи №5. Цього року за кошти міського бюджету запланований ремонт аварійного фасаду та покрівлі будівлі школи 1936 року побудови. Наразі йде процес підготовки проектно-кошторисної документації. Будівельно-відновлювальні роботи орієнтовно розпочнуться в травні, відразу після закінчення навчального року, й завершаться до 1 вересня.

Тимчасом ситуація з відновленням школи №20 поки невизначена. Обіцяні обласною владою та нардепом гроші не надійшли, а проект коштуватиме під сотню мільйонів гривень, розповідав депутатам в комісіях О. Чернишов, так що подальша доля аварійної будівлі невідома.

На згадку про героїв

Кожна епоха породжує своїх героїв, але лише людська пам’ять визначає, хто лишиться безсмертним. 20 лютого кам’янчани вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні – хто загинув рід час столичних подій зими та весни 2013-2014 років. Серед загиблих під час подій на Євромайдані був один із учнів колледжу фізичного виховання ‑ Сергій Нігоян. Вже посмертно йому присвоєно звання Героя України, а вулицю Тельмана у Кам’янському, на якій знаходиться коледж, перейменовано в його честь.

Біля пам’ятного знаку на майданії Героїв відбулось традиційне покладання квітів. В церемонії взяли участь представники самоврядування,  ветерани АТО, члени родин загиблих в зоні АТО/ООС, духовенство, молодь.

В закладах освіти та культури відбулись тематичні заходи.

Пробація – відчинені двері

Кожен злочинець має шанс виправитись – такий девіз державної служби пробації. Так казали самі пробатори на Дні відкритих дверей 21 лютого у Заводському райвідділі державної пробації.

Держпробація – це система державної підтримки злочинців, які хочуть виправитись і більше не скоювати злочинів. Про те, як діє ця допомога, якраз і говорили учасники зустрічі – пробатори, посадовці міського самоврядування, представники Центру зайнятості, громадськості.

Держпробація допомагає злочинцям, які перебувають під судом – збирає про них інформацію для судової доповіді.

Пробація допомагає злочинцям, яких засудили до покарання без позбавлення волі – наглядає за ними, допомагає організувати громадські роботи спільно з владою та Центром зайнятості.

Служба допомагає звільненим злочинцям повернутись у суспільство – отримати документи, реєстрацію  і роботу.

Така допомога дозволяє злочинцям, які хочуть виправитись, повернути втрачені суспільні зв’язки. А суспільству дозволяє зекономити на утриманні злочинців в ув’язненні.