Міськрада Кам’янського визнала доцільним концесійне управління комунальними котельними

Міськрада Кам’янського визнала доцільним концесійне управління комунальними котельними

Сьогодні на сесії депутати міськради визнали доцільним розпочати процес концесування 4 комунальних котельних. Це локальні котельні на вулицях Дальній, Колеусівській та Алтайській. Також в концесію може бути передано котельню, яка обігріває весь лівобережний житловий масив.

Автор: Валентин Фіголь.

Новий вид спільного державно-приватного використання комунальної власності – концесія – запроваджується в Кам’янському в межах децентралізації опалення.

Як пояснив Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського, сьогодні 70% тепла виробляється не комунальними підприємствами, а на ДТЕЦ, що належить державі, та приватній ТЕЦ ПАО «Дніпроазот». Тому міська влада не може впливати на ціни за тепло, які для цих підприємств встановлює Нацкомісія з регулювання тарифів на електроенергію та комунальні послуги.

У якості приклада міський голова вказав на 7% зниження цін на газ, проте тарифи на тепло так і не знизились. «Ми змушені купувати тепло по тим цінам, які нам виставляють ці підприємства», – констатував Андрій Білоусов.

Крім того, над містом висить величезний борг за газ, який споживається для вироблення тепла. Тож щороку місто переживає кризу: затвердять ліміти на газ чи ні, буде місто з теплом чи ні?

 Концесування – це можливість відмовитись від надто дорогого тепла, яке виробляє ДТЕЦ та ТЕЦ «ДніпроАзоту», а також від дорогого газу, як палива.

Інвестор, якому передадуть в концесію котельні, встановить на них обладнання, щоб перевести їх на інше паливо (тверде – дрова чи вугілля).

Мова поки що про початок процесу концесування, наголосив А. Білоусов. Буде створено спеціальну комісію із залученням фахівців, які вивчать питання і нададуть свої рекомендації міській раді. Міський голова підкреслив, що кам’ячани, у яких є пропозиції чи зауваження до майбутньої концесії, зможуть надати їх цій комісії, або навіть прийняти участь в її засіданнях. І лише потім, у разі схвалення радою результатів роботи комісії, міське самоврядування буде передавати котельні інвестору.

Це не обов’язково має бути один інвестор, підкреслив міський голова. Будуть різні пропозиції від інвесторів, комісія вивчить їх і потім буде визначено, чия пропозиція найкраща – той і стане концесіонером.

Інвестору доведеться витратити на переобладнання котельних до 200 мільйонів гривень. Попередньо, за словами А. Білоусова, місто очікує зменшення тарифу на 15%.

Майбутня схема опалення Кам’янського в результаті децентралізації виглядатиме так, розповів міський голова. Лівобережжя – централізоване опалення від твердопаливної модернізованої котельні. Правобережжя буде опалюватись комбіновано: Соцмісто, БАМ і центральна частина міста – електричним індивідуальним опаленням, віддалені райони – централізованим опаленням від модернізованих та збудованих локальних твердопаливних котельних.