Культурний та родинний аспекти карантину в Кам’янському

Разом з навчальним роком карантин порушив чимало процесів: батьки не знають, куди дівати дітей, талановиті діти позбавлені тренувань та репетицій… «З чого жити одинокій матері, яка працює в закритому на карантин дитсадку?..» — питають працівники комунальних закладів.

Автор: Валентин Фіголь.

Лауреати на карантині

Про соціокультурний аспект карантину життя нагадало саме.  До музичної школи №5 автора привела зовсім інша тема. Хотілось розповісти про перемогу учнів школи на музичному конкурсі.

Днями було підбито підсумки Всеукраїнського дистанційного фестивалю — конкурсу дитячого юнацького та молодіжного мистецтва «Зіркова зима» в Умані.

Диплом лауреатів 1-го ступеню отримали учні музшколи №5: Анастасія Ткаченко, Всеволод Павленко, Данило Мрачковський, Нікіта Андреєв. Окремо диплома лауреата 1-го ступеня отримав дует у складі Нікіти та Данила.

Данило грав на ксилофоні, інші – на фортепіано. Хлопці грали джаз. Причому Всеволод виконував музичну композицію, яку він склав сам, обробивши улюблені мелодії з кількох фільмів-мюзиклів про Мері Попінс.

«У Камянському дуже багато талановитих дітей! – зізналась Євгенія Грицева, завуч музшколи. – Шкода, що в місті мало говорять про успіхи маленьких митців…»

На думку педагогів музичної освіти, мешканці міста замало уваги приділяють подіям в культурній сфері. Тим більше, в період, коли увагу прикуто до витівок коронавірусу, невесело жартують педагоги в лункій тиші порожньої через карантин музичної школи… «Батьки учнів платять за навчання в музичній школі, і від цього залежить і наш заробіток…» — нагадують вони прозу життя.

Діти, діти – де вас подіти?

«Дехто з батьків поприводив дітей до школи, бо нікуди дівати – всім же ж на роботу!..» — пояснювали педагоги вчора присутність дітей в школах.

Нагадаємо читачам: рішення про тимчасове призупинення навчального процесу у навчальних закладах та установах освіти ухвалюється відповідно до норм Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17.05.2019 № 1126 «Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ».

Формально заходи карантину в населеному пункті починають діяти тільки після того як рішення про карантин оголосить орган місцевого самоврядування. Вчора рішення про карантин прийняла міська комісія з ТБ та НВ, рішення якої обов’язкові для всіх на території Кам’янського.

Загальноосвітні навчальні заклади у зв’язку з цим мають видати накази про призупинення навчального процесу.

Де дінуться діти на період карантину – це питання обговорюють педагоги та медпрацівники з вчорашнього дня. Зважаючи на те, як не квапляться працівники «на місцях» коментувати рішення начальства, резюмуємо розмови з приблизно півдесятком освітян та лікарів. Дітей прибрали зі шкіл, щоб вони вештались по супермаркетах… А батьків хто прибере з транспорту, з роботи, з магазинів?..

Заробіток педагогів в період карантину – теж питання, яке хвилює працівників сфери. Ті, хто зможе налагодити процес навчання дистанційно, зможуть заробити, кажуть педагоги. Вони прогнозують: історія з карантином прискорить розвиток дистанційних форм навчання.

Потерпає від обмежень, разом з батьками вихованців, і персонал дитячих садків. Три тижні простою зведуть їхні заробітки в березні нанівець… Можливо, десь в дитсадках будуть працювати чергові групи – про це говорили на комісії з ТБ та НВ, але не сказали нічого певного.