Що поробляють на карантині творчі діти та дорослі в Кам’янському

Дистанційно сьогодні працюють не тільки органи влади, бізнес та освіта – Центр дитячої творчості також освоює спілкування з вихованцями на відстані, щоб не переривати творчі процеси.

Автор: Валентин Фіголь

«Працюємо дистанційно. Намагаємось онлайн спілкуватись із вихованцями», — розповіла про карантинні будні вихователька Центру дитячої творчості Єлізавета Полонська.

Навчання на відстані сьогодні доводиться практикувати викладачам малювання, співу, танців, іноземних мов. «Нове, та ще отак зненацька, дається нелегко, — визнає Є. Полонська. – Стараємось працювати і далі».

Вельми важливо сьогодні всіляко підтримувати творчі поривання юних художників, майстрів рукоділля, артистів, зауважує викладач. Зокрема тому, що на дітей звалилось велике й незвичне навантаження – карантин, з дистанційним навчанням в школі, обмеженням в русі, прогулянках. «Але, хто дійсно відданий творчості та своєму хобі – знаходять час та натхнення для мистецтва», — акцентує пані Єлізавета.

«Показуємо приклади, влаштовуємо онлайн майстер-класи. Потім даємо завдання і вказівки. Діти надсилають зображення своїх робіт. Обговорюємо результати, даю поради, підказки», — розповідає викладач про процес дистанційного навчання мистецьким хитрощам.

Відбувається досить жвавий обмін думками, побажаннями. Діти надають пропозиції – що б ще можна було зробити дистанційно. Сучасні діти часто швидше за дорослих орієнтуються в можливостях інформаційних технологій, знаходячи для себе в мережі нові розваги. Викладачі визнають, що іноді доводиться екстерном вчитись у своїх учнів.

Найважче в дистанційному навчанні, за визнанням викладачів – брак живого спілкування з учнями, емоційного «зворотнього зв’язку». Важко онлайн чи по переписці вгадати настрій співрозмовника. Тому доводиться бути особливо делікатними й уважними, відзначає пані Єлізавета: «Жорстких вказівок не даю. Творчі особистості мають розвиватись кожний в своєму напрямку. Якщо підстроювати їх під своє бачення, то можна злякати їх власний стиль».

Головним своїм завданням в умовах карантину викладач мистецтва бачить в тому, щоб підтримувати творчий та моральний дух вихованців. За словами Є. Полонської, тримати дітей в тонусі допомагають конкурси з призами, бодай віртуальними.

Сама пані Єлізавета теж намагається не втрачати творчої форми. Як майстриня прикладного напрямку, вона виготовляє авторські захисні маски ручної роботи, оздоблює їх оригінальними принтами.