Послаблення карантину: що дозволено й заборонено в Кам’янському від сьогодні

Послаблення карантину з 11 травня оголосив уряд України. Але деякі обмеження та специфічні умови через карантин залишаються.

Автор: Валентин Фіголь.

Що можна і не можна

З 11 травня українцям дозволять відвідувати парки, сквери й зони відпочинку, а також дитячі та спортивні майданчики. Адже заборона відвідувати ці місця, за визнанням заступника міністра охорони здоров’я і головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, була лише для того, щоб налякати українців…

Роботу відновлять перукарні, салони краси, нотаріуси, музеї, заповідники, стоматологічні клініки, друкарні, точки продажу преси.

Заклади громадського харчування і далі працюватимуть «на винос». Приймати клієнтів дозволено лише на літніх майданчиків і за умови, що столики розташовані один від одного на відстані щонайменше 1,5 метра.

За одним столом не можна сидіти більш як двом клієнтам — без урахування дітей до 14 років.

Окрім того, з 11 травня роботу відновлять заклади, що продають непродовольчі товари. Відкриються і торгово-розважальні центри, але з обмеженнями. Магазини працюватимуть, фудкорти та ігрові зони — ні.

При цьому в кожному окремому магазині дозолено перебувати не більш як одному відвідувачу на 10 квадратних метрів. Як відвідувачі, так і працівники ТРЦ повинні мати на собі засоби захисту.

Також в Україні поновиться кіновиробництво, репетиції у театрах та інших художніх колективах (за умови, що в приміщенні перебувають не більш як 50 осіб), тренування та збори спортивних команд.

Усі масові заходи (кіно, театр, концерти…) лишаються під забороною, як і спортивні зали та фітнес-центри.

Не запрацюють заклади освіти та дитсадки.

Під забороною лишаються регулярні пасажирські авіа та залізничні перевезення, рух приміського та міжобласного транспорту.

Між містами можна буде їздити лише на власному транспорті

Від громадян вимагають пересуватися вулицею в засобах захисту і групами до двох людей. При собі варто мати документи.

Реєстрація та міграція

Сервісні центри МВС та територіальні підрозділи ДМС повертатимуться до звичайного режиму роботи з 12 травня

Скасування обмежень, встановлених у зв’язку із запровадженням карантину, відбуватиметься з урахуванням епідеміологічної ситуації у регіонах, а також відновлення транспортного сполучення у містах.

Окрім того, надання послуг здійснюватиметься з дотриманням вимог перебування однієї особи на 10 квадратних метрів, робочі місця працівників облаштовані захисною перегородкою, проводитиметься термометрія та дезінфекція приміщень. Не допускатимуться працівники та відвідувачі, які мають ознаки респіраторних захворювань або без наявності захисної маски.

Рекомендації бізнесу

Рекомендації для бізнесу опублікував В. Ляшко на своїй сторінці в Facebook

З опублікованих документів слід виділити кілька основних правил для всіх видів бізнесу:

— кожному співробітнику перед роботою повинні поміряти температуру. Якщо вона вище 37,2 — він не допускається до роботи;

— кожна торгова точка повинна бути оснащена засобами гігієни при вході;

— зберігається масковий режим як для відвідувачів, так і для працівників;

— потрібно дотримуватися соціальну дистанцію в 1,5 метра;

— працівники повинні надягати одноразові рукавички під час роботи;

— регулярна дезінфекція приміщень після відвідування клієнтів.

Дані рекомендації стосуються всіх видів бізнесу, які перераховані нижче.

У перукарні та салони краси прийти можна буде тільки за попереднім записом з дотриманням часового інтервалу і соціальної дистанції. При вході повинні бути засоби для гігієни і всі повинні бути одягнені в маски. Після кожного клієнта повинна проводитися дезінфекція.

Власники кафе, ресторанів і барів повинні при можливості замінити м’які крісла на ті, які піддаються дезінфекції. Правила соціальної дистанції в 1,5 метра і носіння масок зберігаються. Видавати людям меню заборонено — воно повинно знаходитися біля входу або місця прийняття замовлення.

Продовольчим, непродовольчим магазинам і ТРЦ потрібно стежити, щоб в приміщенні не знаходилося більше 1 людини на 10 кв. метрів. Потрібно також зробити маркування для дотримання дистанції в 1,5 метра. Біля входу, крім антисептиків, потрібно розмістити інформаційні матеріали про те, як протидіяти коронавірусу.

При роботі в офісах будуть аналогічні обмеження по кількості людей на 10 кв. метрів. Рекламні брошури, журнали повинні бути недоступними для клієнтів. Співробітники повинні мити руки як мінімум кожні три години і уникати контактів з людьми, що мають ознаки респіраторних захворювань.

Стоматологам також слід обмежити клієнтів в доступі до друкованих виробів. Працівники повинні забезпечити обов’язкову дезінфекцію всіх інструментів після кожного клієнта. Як мінімум за день до приходу клієнта повинні опитати про стан здоров’я, чи немає симптомів респіраторних захворювань. Після кожного прийому потрібно провітрювати приміщення протягом 15 хвилин.

У закладах психіатричної та медико-соціальної допомоги слід в доступній формі пояснювати пацієнтам про ризики і небезпеки коронавіруса. Персонал і пацієнти повинні бути забезпечені необхідними засобами захисту та гігієни. Також вводиться почергове ходіння в їдальню для уникнення тісних контактів між людьми. У разі виявлення симптомів ГРВІ у персоналу або пацієнта, потрібно їх ізолювати в оснащену для цього палату.