Полегшити тягар батьківських шкільних внесків пропонують депутати міськради Кам’янського

Полегшити тягар батьківських шкільних внесків пропонують депутати міськради Кам’янського

Дати в наступному році додатково грошей на утримання шкіл – така ідея пропонується на розгляд останньої в нинішній каденції сесії міськради Кам’янського, запланованої на 16 жовтня.

Автор: Валентин Фіголь.

Кожний депутат міськради стикається з такою ситуацією на окрузі: приходять люди і просять грошей на потреби якої-небудь школи, поділився досвідом Олександр Залевський, секретар міськради, під час брифінгу перед жовтневою сесією. Дрібний ремонт, оновлення класного обладнання, якесь навчальне причандалля – на щось та не вистачить у школи грошей. І тоді починаються пошуки грошей, а потім – розмови про шкільні побори, невесело посміхнувся пан секретар…

Щоб зменшити потенційний тягар батьківських внесків на всілякі шкільні потреби, на розгляд сесії пропонується депутатський запит фракції ВО «Свобода» «Про передбачення при формування бюджету міста на 2021 рік фінансування в розмірі 250 гривень на кожну дитину в навчальному закладі міста для зменшення тягаря на батьків та сприяння справедливому розподілу міського бюджету».

«Батьки школярів – теж наповнювачі міського бюджету…» – нагадав О. Залевський.

В нашому місті приблизно 30 тисяч школярів, розповів посадовець. Отже, пропонується закласти до бюджету 2021 року ще близько 8 мільйонів гривень.

Ці гроші, як пояснив О. Залевський, будуть надходити на рахунки шкіл, а адміністрації навчальних закладів будуть вирішувати, на які потреби скерувати кошти.

Обговорюючи пропозицію, депутати міськради в постійних комісіях пропонували: може, дописати в проекті рішення, на які саме потреби шкіл можуть бути витрачені додаткові гроші?..

Втім, долю запиту вирішить сесія 16 жовтня.