Рак молочної залози – лідер з онкозахворювань жінок в Кам’янському

Рак молочної залози – лідер з онкозахворювань жінок в Кам’янському

Найліпший захист від раку – здоровий спосіб життя та своєчасне медобстеження, нагадують землякам фахівці міського Центру здоров’я у Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Автор: Валентин Фіголь.

Захворювання на рак молочної залози займає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. У зоні ризику − кожна  жінка репродуктивного віку. Не позбавлені цього ризику і чоловіки, проте понад 99% всіх пацієнтів з раком молочної залози – жінки.

Як і  в усьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає – в середньому на 1-2% за рік. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і щогодини від нього вмирає одна жінка. В цілому щорічно це грізне захворювання забирає життя майже 7, 5 тисяч жінок по всій країні.

У 2019 році у нашому місті  зареєстровано  112 випадків злоякісних новоутворень, що склало захворюваність – 49,2 на 100 тис. населення. В минулому році від раку молочної залози померли 51 кам’янчанка, в 2020-му – 26 жінок.

За 9 місяців 2020 року вперше виявлено 64 випадки.

При регулярних  профілактичних оглядах виявляється приблизно третина всіх випадків захворювання. До чверті випадків виявляється вже в занедбаному стані.  

Для профілактики захворювання необхідно дотримуватись здорового способу життя. Паління тютюну, вживання алкоголю, ожиріння та малорухливий спосіб життя є одними з основних факторів виникнення захворювання.

«Відмовтесь  від шкідливих звичок,  носіть правильну білизну строго за розміром, уникайте стресів, надмірного перебування на сонці та механічних пошкоджень грудей», – наголошує Тетяна Мухарська, головний лікар Центру здоров’я.

Враховуючи небезпечність хвороби, вчасна діагностика допоможе врятувати життя. За умови діагностування  на ранніх стадіях у 95 % рак можна повністю вилікувати. Саме тому усім жінкам старше 20 років потрібно щомісяця проводити самообстеження молочних залоз, а при виявленні будь яких змін − негайно звернутись до лікаря. Проходження планових профілактичних оглядів також дозволяє виявити захворювання на ранній стадії і вчасно розпочати лікування.

У Центрах первинної медико-санітарної допомоги сімейними лікарямипроводиться  комплекс медичних обстежень жінок (огляди-консультації, взяття під диспансерний нагляд). З метою уточнення діагнозу лікар може призначити додаткові обстеження.

Також можна пройти   обстеження на базі онкодиспансерного відділення  КНП «Міська лікарня № 9»  за адресою:Пр. Аношкіна,72. 

Єдиний метод боротьби з захворюванням на рак молочної залози − лікування у медичному закладі. Самолікування неперевіреними методами та порадами «спеціалістів» з інтернету веде до прогресування хвороби та неможливості   лікування, нагадують лікарі.