Про небезпеку пожеж в багатоповерхівках попередили рятувальники Кам’янського

В холодну пору в багатоповерхових будинках виникають специфічні пожежі — люди в помешканнях гріються, чим хочуть. Про ризики зимових пожеж у багатоповерхових будинках та покинутих спорудах нагадують співробітники ДСНС.

Автор: Валентин Фіголь.

7 пожеж ліквідували рятувальники в Кам’янському протягом тижня, розповів Володимир Ярема, начальник управління ДСНС в місті. Звичайний тиждень – буває більше.

З тих пожеж три виникли в житлі. Постраждала одна людина. Вночі, 4 грудня, сталась пожежа у квартирі на 2-му поверсі 5-поверхового житлового будинку по вулиці Михайла Грушевського.

Горіли домашні речі. Рятувальники загасили пожежу за чверть години. Під час гасіння пожежі співробітники Служби порятунку врятували 58-річного власника квартири, якого винесли із задимленої зони на свіже повітря і госпіталізували.

Ще три пожежі сталися в нежитлових об’єктах. Зокрема, двічі горіла покинута будівля колишнього офісу «Укртелекому» на Соцмісті. В холодний сезон пожежі в руїнах – звичайне явище, бо люди часто палять там вогнища.

На минулому тижні підрозділи Служби порятунку Кам`янського 4 рази надавали допомогу працівникам швидкої та співробітникам поліції, Крім того, зафіксовано трагічну надзвичайну подію на водоймі, яка сталася цими вихідними на Єлизаветівському котловані в районі «Воронього острову». Загинув 46-річний чоловік, який заплутався в рибальській сітці приблизно за метр від берега. Тіло чоловіка вилучено відділенням рятувальників 9-ої державної пожежно-рятувальної частини та передано до судово-медичної експертизи для встановлення остаточних причин смерті.

Також рятувальники нагадали мешканцям міста: пожежні ризики в багатоповерховому житловому будинку можуть бути значно вищими, ніж у малоповерховому житлі.

Найбільше пожеж трапляється через необережне поводження з вогнем та недотриманням вимог пожежної безпеки, зауважив пан Ярема. Тютюнопаління в квартирі, електроприлади, які забули вимкнути з розетки — все це провокує трагедії, в яких гинуть люди.

Дотримання правил пожежної безпеки у побуті є найкращою профілактикою виникнення надзвичайних ситуацій, зауважують рятувальники. І нагадують ці правила.

Не варто обігріватись газовими плитами та сушити над ними одяг.

Використовуйте для обігріву помешкання лише сертифіковані та справні прилади для обігріву.

Теплу підлогу необхідно встановлювати згідно з нормами та правилами, а електричну проводку використовувати відповідної якості.

Не залишайте малолітніх дітей без догляду дорослих, зберігайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недоступних для них місцях.

Не допускається захаращувати балкони та лоджії макулатурою, старими меблями, зберігати на них легкозаймисті та горючі рідини, балони з горючим газом тощо.

Якщо в помешканні чути запах диму, треба повільно відкрити двері: якщо різко розчахнути їх, завдяки протягу полум’я потрапить до квартири.

Стукайте до сусідів – попередьте їх про небезпеку та спільно шукайте джерело займання. Паралельно дзвоніть до Служби порятунку за номером 101.

Категорично забороняється користуватися ліфтами під час пожежі.

Саме відповідальне ставлення мешканців багатоповерхівки до правил – запорука пожежної безпеки, акцентують рятувальники.