До управителів житлом в Кам’янському завітала зміна керівництва та перевірка

«Чого зачинено офіс КП УКОЖФ і телефони не відповідають?» — питають читачі з ранку 21 грудня. В комунальній компанії по обслуговуванню житлового фонду наче відбувається зміна керівництва і перевірка діяльності – так кажуть очевидці і пишуть місцеві ЗМІ.

Автор: Валентин Фіголь.

На даний момент про ситуацію на УКОЖФ, з розповідей очевидців та публікацій в інтернеті, відомо ось що.

Вранці, 21 грудня, офіс КП УКОЖФ на вулиці Республіканській було зачинено. На порозі стовбичила група молодиків, яких модно називати «спортивної статури». Споживачі, які прийшли зі своїми житловими негараздами, товклись біля ганку і йшли геть. Дехто, як рекомендувало оголошення на зачинених дверях, вкидали свої звернення до скриньки.

За неофіційною інформацією, до офісу УКОЖФ завітала група представників міського самоврядування на чолі з директором департаменту ЖКГ Олегом Максименко та Миколою Полинько, головою депутатської комісії з питань ЖКГ міськради Кам’янського. Вони сказали, що проводитимуть перевірку фінансово-господарської діяльності КП.

Також прибулі показали розпорядження Олександра Чернишова, першого заступника міського голови: про звільнення директора КП УКОЖФ Тетяни Щебетової за умовами контракту, а також про призначення виконуючим обов’язки директора КП УКОЖФ Андрія Тарадіна, колишнього посадовця Заводської райадміністрації.

Т. Щебетову забрала «швидка допомога» до лікарні. Лікарі не коментують стану здоров’я пацієнтки.

Наразі в офісі продовжуються дії, названі перевіркою.  Вхід знадвору зачинено, на вході – приватна охорона.

Деякі ЗМІ поспішили назвати ці події рейдерським захопленням комунального підприємства. Проте з документів, які оприлюднені, випливає, що власність УКОЖФ не змінюється – воно і надалі належить громаді. Змінюється лише керівник підприємства.

Рейдерське захоплення КП УКОЖФ спростували і в Кам’янському відділі поліції. Згідно оприлюдненому повідомленню, інформація про рейдерське захоплення не підтвердилась, ніяких кримінальних правопорушень не встановлено.

Фото сайту sobitie.com.ua

З фрагменту наказу щодо звільнення Тетяни Щебетової, який оприлюднив сайт sobitie.com.ua, можна встановити і причини її звільнення. В наказі є посилання на пункт 8 статті 36 Кодексу законів про працю. Звільнення за цією нормою відсилає до підстав, передбачених контрактом.

Також в наказі згадуються підпункт г) пункту 6.3, та підпункт а) пункту 6.4. контракту. Якщо подивитись на типовий контракт, затверджений розпорядженням міського голови ще у 2016 році, то можна побачити, що ці підпункти передбачають звільнення за ініціативи роботодавця через систематичне невиконання посадових обов’язків.

Редакція намагається отримати офіційні коментарі щодо подій навколо КП УКОЖФ. Додамо, що зазвичай керівники комунальних підприємств змінюються або «за власним бажанням», або ж «за згодою сторін». Схоже, що пані Щебетова на захотіла добровільно звільняти посаду.