Чи варто рятувати лебедів, які зимують в околицях Кам’янського

Лебеді взимку з екзотики потроху стають звичним явищем на водоймах поблизу Кам’янського. Птахи почуваються нормально і, зазвичай, не потребують допомоги, кажуть фахівці.

Автор: Валентин Фіголь.

Про зустрічі з лебедями мешканці Кам’янського розповідають мало не щодня. Дехто навіть ловить лебедів і підбирає птахів, які травмувались об електричні дроти…

Зграя лебедів плавала вдень 23 грудня вздовж правобережного пляжу в районі Дніпробуду. Птахи спокійно плавали на відстані сотні метрів від берега, потроху дрейфуючи в бік річкового порту.

Перебування лебедів на водоймах взимку в наших місцях стає звичним явищем, зазначають фахівці. Наприклад, в Кам’янському є місце поблизу ГЕС, куди приїжджають звідусіль бердвотчери – люди, чиє хоббі – дивитись на птахів. Вони збираються, щоб разом подивитись, як зимують птахи в затоці Калоша. Серед зимуючих птахів в останні роки все більше лебедів-шипунів.

Лебеді на водоймах Дніпропетровщини не потребують допомоги. «Добро має бути з головою», — прокоментував орнітолог з Дніпра Петро Чегорка спроби аматорів «допомагати» таким зграям. Птахи знають, де поїсти та відпочити. В крайньому разі, для здорового шипуна долетіти з Дніпропетровщини до чорноморського узбережжя – справа кількох годин.

Птахи, які не відлітають до вирію – ще одна ознака того, що клімат змінюється, нагадав Євген Колішевський, виконавчий директор ГО «Голос Природи». Небезпека цієї ситуації, на його думку, полягає в тому, що у птахів порушується річний поведінковий цикл. Вже були спроби птахів взимку розмножуватись. Звичайно, потомство в таких випадках гине.

Людям, які захочуть погодувати птахів, Є. Колішевський порекомендував спочатку дізнатись, що ті їдять. І утриматись від частування «людською» їжею з синтетичними консервантами та модуляторами.