Поліція Дніпропетровщини припинила незаконну легалізацію іноземців

Укладаючи фіктивні шлюби з українками громадяни Іраку та Сирії безперешкодно отримували візи та посвідки на проживання в Україні. 

Незаконну діяльність організував 31-річний мешканець Дніпра. З 2015 він знаходив іноземців, які бажали легалізуватися в Україні і жінок, які погоджувалися заключити з ними фіктивний шлюб. Нібито для возз’єднання з сім’єю, іноземець оформлював довгострокову візу, приїжджав до України, де на підставі свідоцтва про шлюб отримував посвідку на тимчасове проживання у нашій державі.  

Злочинну діяльність дніпрянина припинили поліцейські управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. Оперативним шляхом вони встановили, що чоловік причетний принаймні до п’яти фактів незаконної легалізації іноземців — трьох громадян Сирії та двох громадян Іраку.

22 грудня за місцем його мешкання відбулися санкціоновані обшуки за участі поліцейських слідчого управління під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури № 2. Під час слідчих заходів були були вилучені документи, паспорти та інші речові докази причетності чоловіка до незаконного переміщення іноземців. 

Наразі вирішується питання про вручення йому повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Також правоохоронці встановлюють інших осіб, причетних до незаконної діяльності.