Як знайти телефонного друга самотньому мешканцю Кам’янського

Волонтери проекту «Мій телефонний друг» щодня розмовляють по телефону з українцями, які потерпають від самотності.

Автор: Валентин Фіголь.

В Україні багато людей, котрі вважають себе самотніми. З пандемією ситуація тільки погіршилася, розповіла Людмила Паламар, автор волонтерського проекту «Мій телефонний друг».

Для самотніх людей Українська Волонтерська Служба спільно з ЮНІСЕФ та за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), створили цей проект.

Реалізоввувати проект почали з травня 2020 року, і з того часу до нього долучилися майже 7 000 волонтерів. Вони телефонують незнайомим одинакам і розважають їх балачками.

Нині у цьому допомагають працівники соцслужб, які поширюють інформацію серед своїх підопічних.

«Нас вразило, з якою кількістю і швидкістю відгукнулася молодь. Ми їм відкрито говоримо, що це не найпростіше волонтерство. Мова про повноцінне спілкування хоча б раз на тиждень. Це повинна бути мінімум 15-хвилинна розмова», – розповіла Л. Паламар. 

Серед волонтерів багато школярів старшої школи. Їм потрібен письмовий дозвіл батьків. Волонтери проходять навчання і відбір, підписують договір.

«Виявилося, що такий формат спілкування став дуже потрібний. У нас вже є чимало цікавих історій про спілкування наших волонтерів зі своїми підопічними. У Харкові є дідусь, який був гідом по місту. Нині він не може виходити з дому, проте проводить такі собі екскурсії телефоном волонтеру, з яким спілкується, намагається візуалізувати вулички й будинки Харкова під час розмови, розповідає історії, які пов’язані з ними», – розповідає керівниця проекту.

«Ми розуміли, що для багатьох бенефіціарів волонтери – ледь не єдине джерело інформації, окрім телевізора. Раз на тиждень ми надсилаємо волонтерам добірку, про що можна поговорити з телефонним другом. Це не обов’язково, але якщо  вони шукають теми – можуть використати», – каже Паламар.

Волонтери також розповідають, як люди похилого віку можуть отримати певні соціальні послуги. Ще одна місія «телефонних друзів» — спростування фейків і міфів.

Волонтерів вчать, що вони не мають фінансово допомагати своїм підопічним. Якщо їм скаржаться на відсутність грошей  – цю інформацію треба передати координаторам проекту, а ті вже думатимуть, як допомогти.

За час проекту за спілкуванням звернулося понад 4 000 людей.. Найбільше підопічних з Києва, Одеси, Львова, Харкова та Запоріжжя.

Щоб отримати свого телефонного друга, зателефонуйте на гарячу лінію – 0 800 202 147 (дзвінки безкоштовні).

Лінія працює з понеділка до п’ятниці з 12:00 до 20:00. Участь у проекті безкоштовна.