Новорічні сальви в Кам’янському – біда для людей та тварин

Фейерверки, особливо якщо їх запускають гуртом, можуть не лише підпалити чиєсь майно, а й наробити біди тваринам та птахам, попереджають фахівці.

Автор: Валентин Фіголь.

Присмалене свято

За минулі 3 роки в Кам’янському зафіксовано 2 пожежі, які стались через порушення правил безпеки при запусканні салютів саме у новорічну ніч. Про це нагадав Володимир Ярема, командир рятувальників у нашому місті.

Днями фахівці Служби порятунку «101» міста Кам’янське проводили профілактичні заходи з безпеки користування піротехнікою. Зокрема, відвідали «Танец огня» — спеціалізований магазин феєрверків та піротехнічної продукції.

Фахівці ДСНС розповіли про основні причини виникнення нещасних випадків та пожеж при користуванні салютами, феєрверками та петардами.

Фахівці Служби порятунку та співробітники магазину «Танец огня» наголошували, що купувати рекомендується лише сертифіковану продукцію – хоч якась гарантія безпеки. До того ж, продаж піротехнічних засобів досі дозволено лише у спеціальних магазинах…

«Попереджаємо, що запускати салюти з балконів, а також намагатися розбирати феєрверки та петарди категорично заборонено», — наголосили рятувальники.

Вогнеборці принагідно повідомили, що протягом минулого тижня підрозділами ДСНС здійснено 22 оперативних виїзди на надзвичайні події та пожежі. За тиждень в Кам’янському сталося 8 пожеж, в результаті яких 1 людина отримала травми, ще 1 особа загинула.

У 8 випадках співробітники Служби порятунку надавали допомогу населенню та співробітникам швидкої, врятовано 6 людей та 1 дитину.

Найчастіше причинами пожеж, які виникали в помешканнях городян, ставали нехтування правилами пожежної безпеки та необережність людей з вогнем.

Рятувальники нагадали і про заходи безпеки, які допоможуть уникнути інфікування коронавірусом, наголосивши: від початку епідемії зареєстровано 86 летальних випадків серед осіб з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19.

«В цей період краще не відвідувати заходи та місця масового скупчення людей. Нагадуємо, що необхідно носити маски у магазинах, громадському транспорті, ретельно мити руки та дезинфікувати їх, дотримуватись соціальної дистанції», — наголосили рятувальники.

Пожалійте собаче серце!

Але фейерверки – проблема не лише для людей, нагадують зоозахисники. Тварини, в тому числі й домашні, теж вельми потерпають від гуркоту вибухів та яскравих спалахів зусібіч. Деякі тварини просто впадають в паніку і можуть загинути від стресу – не витримає серце.

«Моя собака під час салюту мов казиться: бігає по домівці, намагається сховатись, плаче. мов дитина. – розповіла власниця здоровезного пса. – Я потім кілька годин  його заспокоюю…» В іншому випадку домашня кицька після салюту добу не вилазить з криївки за диваном…

Салют неабияк лякає і птахів. Орнітологи кажуть, що птахи теж можуть загинути від стресу. Або самотравмуватися: коли зненацька серед ночі загуркоче – птахи прокидаються і починають метушитись, і можуть поранитись зосліпу.

Фахівці нагадують: собака через вибухи та спалахи може злякатись і чкурнути хтозна-куди під час прогулянки. Така прикра пригода трапилась на тому тижні на лівобережжі біля дренажного каналу. Як розповіли зоозахисники, один собака з переляку побіг на лід і провалився, а другий – забіг безвісти.

Отже, є ще одна причина дотримуватись правил вигулу собак і не випускати домашнього улюбленця на вулицю без повідка.