Про закупівлю вакцини від коронавірусу сперечались депутати міськради Кам’янського

Про закупівлю вакцини від коронавірусу сперечались депутати міськради Кам’янського

Чи доцільно купувати вакцину від коронавірусу за гроші міського бюджету? Навколо цього питання виникла жвава дискусія між депутатами міськради на засіданні постійної комісії ради.

Автор: Валентин Фіголь.

Цікаво, що дискусію щодо доцільності придбання вакцини окремо для Кам’янського влаштували саме лікарі – секретар міськради Наталія Ктитарєва та депутат Ростислав Винар, головний лікар міської лікарні швидкої медичної допомоги.

Дискусія виникла на засіданні постійної комісії міськради з гуманітарних питань. На початку засідання депутат Валентина Капінус поцікавилась, чи буде до Кам’янського надходити централізовано вакцина.

На питання відгукнувся Р. Винар, який повідомив, що якраз сьогодні задавав це питання в обласному управлінні охорони здоров’я. Там відповіли, що поки нічого невідомо. Зокрема, невідомо, якою вакциною будуть користуватись – Пфайзер чи АстраЗенека.

Ростислав Винар, депутат та головний лікар міьскої лікарні швидкої допомоги

Тому депутат Винар запропонував колегам-депутатам підтримати запит до обласної влади щодо готовності до вакцинації населення від ковіду, та до міської влади – про можливість закупівлі такої вакцини за гроші міського бюджету.

«В цьому безладі потрібно бути ініціативними, – зауважив депутат Винар. – Ми маємо показати, що контролюємо ситуацію».

«Ми готові до вакцинації! – заявила Наталія Ктитарєва, лікар за фахом. – У нас персонал навчений, всі обов’язки розподілено. Сформовано 2 бригади: в кожній – лікар та 2 медсестри, є транспорт та необхідний кадровий резерв. Ми знаємо, кого в яку хвилю маємо вакцинувати».

Наталія Ктитарєва, секретар міськради

Ідея про окрему закупівлю вакцини для потреб міста також секретареві міськради не сподобалась. «Якщо в когось із вакцинованих виникнуть якісь ускладнення – постраждають і медичні працівники!» – нагадала пані Ктитарєва. – Я перша буду проти окремої закупівлі вакцин для Кам’янського!» На переконання секретаря міськради, центральна влада та МОЗ мають визначитись із вакциною централізовано. А на місцевому рівні треба готуватись до вакцинації населення згідно плану.

Від редакції. Виглядає сумнівним, що зараз місцеві органи влади матимуть можливість самостійно закуповувати вакцину. Поки що таких випадків немає ніде, бо вакцина відсутня у вільному продажі як в Україні, так і за її межами.

Український уряд щодня переконує, що постійно веде переговори про закупівлю вакцини безпосередньо з її виробниками. Адже в усьому світі спостерігається дефіцит вакцини.

То ж з цієї дискусії не зовсім зрозуміло, як можна на практиці реалізувати пропозицію депутата Ростислава Винара?