Роботодавці не хочуть брати на роботу випускників ПТУ

Роботодавці не хочуть брати на роботу випускників ПТУ

У Дніпропетровській обласній раді провели дослідження, темою якого стали працевлаштуання після ПТУ та затребувані спеціальності області.
У дослідженні взяли участь 29 роботодавців Солонянської, Царичанської, Петриківської громад та м. Дніпро. А також 10 проф-тех. училищ.
Результати опитування показали, що найбільшим попитом у компаніях користуються слюсарі, електрики, зварювальники, токарі та фрезерувальники. 78% компаній шукає робітників самостійно через оголошення, 8% користується послугами центру зайнятості та 11% поповнюють нестачу кадрів з допомогою професійних училищ.
При цьому тільки 5% компаній Дніпровського району зазначили, що готові приймати на стажування слухачів ПТУ.
Експерти українсько-німецького проєкту «Зовнішнє управління професійно-технічною освітою» продовжують досліджувати співпрацю між ПТУ та роботодавцями регіону. Проєкт реалізується федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини, за підтримки обласної ради та має на меті з’ясувати потреби компаній, закладів професійно-технічної освіти та влади і налагодити ефективний діалог між ними.
Серед основних причин, що гальмують співпрацю між ПТУ та компаніями те, що молоді фахівці навчаються на застарілому обладнанні й процес здобуття освіти занадто довгий, випускникам бракує мотивації до роботи, практичних навичок й досвіду.
Рішенням непорозуміння між професійними школами й роботодавцями, на думку аналітиків, можуть стати законодавчі ініціативи, які б заохочували компанії активніше співпрацювати з учбовими закладами, брати участь у процесі навчання майбутніх працівників.
Дослідження співпраці роботодавців та ПТУ також провели у Нікопольському та Кам’янському районах. Незабаром там відбудуться оголошення результатів та зустрічі із тамтешніми представниками професійних шкіл, роботодавцями та владою.
Відтак, всі сторони зможуть висловитися з приводу отриманих аналітичних даних. А вже у травні буде проведене підсумкове засідання федерації організацій роботодавців, німецьких партнерів, представників влади та 53 ПТУ Дніпропетровщини.