До суду проти діяльності ТОВ «Рокобан» долучилась громадськість

До суду проти діяльності ТОВ «Рокобан» долучилась громадськість

На цьому тижні відбувся черговий розгляд позову Кам’янської міської ради до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів щодо скасування наказу, яким міністерство видало ліцензію ТОВ «Рокобан». Позов розглядає Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

Нагадаємо, що зазначене товариство планує запустити в Південному районі Кам’янського завод з переробки небезпечних відходів, проти чого рішуче виступила місцева влада та громадськість.

Автор: Сергій Гузь.

Підготовче засідання суду пройшло у середу, 12 травня. Суд розглядав два звернення: від мін довкілля про розгляд справи у режимі відео конференції, та від ГО «Комфортне місто» про доручення у якості третьої сторони на боці позивача.

Заява від міністерства надійшла до суду 5 травня цього року. В ній представники відповідача просили суд дозволити проведення засідань у режимі відеоконференції, а місцем проведення – Київський апеляційний суд.

Тобто, представники міністерства не будуть їздити на судові засідання у Дніпро, а братимуть участь в низ з Києва. Розглянувши доводи відповідача, суд задовольнив клопотання та дозволив участь представників міністерства у судовому розгляді в режимі відео конференції.

Також Дніпропетровський окружний адмінсуд розглянув заяву ГО «Комфортне місто» щодо доручення до справи у якості третьої сторони. Заява надійшла до суду 11 травня.

У ній представники громадської організації  зазначили, що згідно з резолюції, прийнятій на одному з мітингів (а їх у Кам’янському за цей час було вже кілька – прим.ред.), ГО «Комфортне місто» має право представляти інтереси мешканців Південного району міста у справі щодо захисту довкілля.

Розглянувши доводи представників громадської організації, суд з ними погодився, оскільки «рішення по справі може вплинути на права, свободи, інтереси або  обов’язки» представників ГО «Комфортне місто». Тож наступне засідання суду, призначене на 26 травня, вже відбудеться за участі громадськості у якості однієї зі сторін по справі.

На рішення суду в соцмережах відреагувала керівник ГО «Комфортне місто» Тетяна Василенко.

До суду проти діяльності ТОВ «Рокобан» долучилась громадськість - ФОТО«Головне те, що нашу заяву про долучення до цього судового процессу у якості 3-ої особи задовільнили і ми можемо “стежити” за всіма тепер, і підсилювати позицію Кам’янської міськради, – написала Василенко у Фейсбук. – До речі представники Кам’янської міськради у суді з «Рокобаном» молодці, і я вже про це писала раніше. І саме головне – я дуже вдячна і в захваті від професійності та правової допомоги у захисті наших екологічних прав пані Olya Melen та Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ) -дякую що вже на протязі більше ніж пів року ви нас підтримуєте і надихаєте! Завдяки вам і вашій високій меті – Верховенство права для захисту довкілля і щоденній праці в цьому напрямку – дуже багато громад по всій Україні отримують певний результат та шанс на чисте довкілля!»

Також Тетяна Василенко подякувала усім небайдужим мешканцям міста, «хто з нами прагне жити у більш чистому, екологічному, кращому і комфортному місті».

Читайте також:

Влада Кам’янського налаштована боротися з ТОВ «Рокобан»