Кам’янський район отримав бюджет на 2021 рік

Кам’янський район отримав бюджет на 2021 рік

Сесія Кам’янської районної ради 21 травня прийняла бюджет району на поточний рік. Грошей вистачить ледве на компенсації звільненим посадовцям.

Автор: Валентин Фіголь.

Низку організаційних питань життєдіяльності району було прийнято на 4-ій та 5-ій сесіях райради, що відбулись одна за другою 21 травня в приміщенні колишньої Заводської райадміністрації Кам’янського.

На початку позачергової 4-ї сесії голова райради Сергій Жилко представив депутатам голову районної державної адміністрації Олега Гапіча, призначеного президентом в квітні.

Кам’янський район отримав бюджет на 2021 рік - ФОТО

«Сподіваюсь на плідну співпрацю», – висловився О. Гапіч.

Сесія спочатку прийняла бюджет райради на 2021 рік. Досі рада не могла цього зробити, бо не мала навіть тимчасового відповідального за проектування бюджету посадовця. Лише після призначення голови райдержадміністрації рада змогла почати формувати свої виконавчі органи.

Бюджет району на поточний рік заплановано в сумі 50 тисяч гривень, доповіла Ганна Підопригора, тимчасово виконуюча обов’язки начальника фінансового відділу райдержадміністрації. Це будуть гроші виключно на утримання районної влади, зауважила вона.

Кам’янський район отримав бюджет на 2021 рік - ФОТО

Більше грошей до бюджету запланувати поки що неможливо, бо не визначені джерела фінансування, пояснила Тетяна Завгородня, керуюча справами райради. Для того, щоб районна влада могла працювати, потрібен бюджет приблизно 15 мільйонів, акцентувала вона. На ці гроші можна було би орендувати приміщення для апарату ради та її виконавчих органів, встановити систему електронного самоврядування, робити інші видатки на повсякденні потреби органів самоуправління.

Брак коштів в новостворених торік районах – один з нюансів адміністративної реформи в Україні.

«Райраду створено з нуля, раніше такої не існувало, – прокоментував ситуацію С. Жилко. – Гадали фінансувати потреби ради із перехідних залишків, але їх нема – колишні райради все вибрали торік. Джерел фінансування нема у всіх новостворених райрад. Тому фінансів не вистачає навіть на утримання районної влади».

Це питання має бути вирішене на державному рівні, переконані керівники Кам’янської райради: «На державну субвенцію сподіватись годі, тому ми налагоджуємо співпрацю з обласною владою та власниками суб’єктів господарювання».

«У зв’язку з тим, що через брак фінансування у нас нема можливості придбати систему електронного голосування, депутати голосують картками для голосування», – зауважив С. Жилко.

Райрада розглянула питання про склад тимчасової робочої групи, яка буде розробляти зміни та пропозиції до Регламенту Кам’янської районної ради VІIІ скликання, постійних комісій Кам’янської районної ради VІIІ скликання та Положення про них.

Також сесія прийняла кілька рішень про передавання майна від Кам’янської районної ради міським та селищним радам району.

Кам’янський район отримав бюджет на 2021 рік - ФОТО

«Щоб ми прийняли бюджет, з яким можемо працювати, проведемо чергову, п’яту сесію районної ради», – прокоментував пан Жилко необхідність проведення двох сесій підряд.

Друга сесія прийняла рішення про внесення змін до бюджету району на 2021 рік.

Як розповіла А. Підопригора, заплановано сформувати бюджет в розмірі 3 мільйонів гривень. Ці гроші – залишки торішніх бюджетних коштів на рахунках колишніх райрад. Гроші будуть скеровані на виплату грошей звільненим через адмінреформу працівникам виконавчих органів райради.

Кам’янський район отримав бюджет на 2021 рік - ФОТО«Будемо чекати, поки державна влада прийме рішення, які дозволять нам сформувати робочий бюджет району, – поділився планами на майбутнє Артур Круть, заступник голови Кам’янської райради. – Очікуємо на це десь восени…»

Читайте також:

Кам’янська районна рада вже є, але її ще нема