Відомий уроженець Кам’янського переміг в фестивалі ретро-автомобілів

Відомий уроженець Кам’янського переміг в фестивалі ретро-автомобілів

Олександр Захарченко, відомий в Кам’янському тренер з традиційного карате, став переможцем Міжнародного ретро фестивалю “Old Carland-2021”. Він реставрував старе авто свого батька, щоб підбадьорити його в старості.

Автор: Валентин Фіголь.

«Батьківський “Москвич 407», випуску липня 1958 року, зайняв перше місце в категорії «Найкраща реставрацiя радянського авто» на Міжнародному ретро фестивалі «Old Carland-2021», що відбувся в Києві в останні дні весни. «Ця подія гідно вінчає багаторічну працю в пам’ять про моїх дорогих батьків: тата – Віталія Івановича і маму – Зінаїду Кузьмівну», – цитує журналіст Віктор Куленко переможця фестивалю, заслуженого тренера України з карате-до Олександра Захарченко.

OldCarLand – найгучніший технічний фестиваль старовинних та рідкісних авто, який проводиться щорічно.

На ньому можна побачити сотні раритетних машин. Окрім легковиків, тут представлені вантажівки, автобуси, мотоцикли, моторолери, мопеди і велосипеди.

Відомий уроженець Кам’янського переміг в фестивалі ретро-автомобілів - ФОТО

Також у програмі фестивалю – конкурси водійської майстерності на старовинних автомобілях, покази моди початку і середини ХХ століття, ралі на класичних транспортних засобах, змагання екіпажів у відтворенні різних епох.

Цьогоріч на фестивалі серед експонатів був  найстаріший у світі «Запорожець», зроблений у перші дні запуску виробництва. На його кузові вибито номер 000186. Або  радянський лімузин ЗіЛ-115, яким возили свого часу керівника радянської України Володимира Щербицького. Ця машина ручного складання. Або Rolls-Royce Corniche III із відкидним верхом – єдиний в Україні автомобіль даної моделі у подібному стані. Таких машин випустили тільки 452.

Недорогі «багатотиражні» моделі знаходити та реставрувати аж ніяк не легше, аніж поважні елітні автівки, зазначають учасники фестивалю.

Про нашого земляка відомо, що уміння працювати своїми руками і головою прищеплювалася Олександру з дитинства. З 2013 року О. Захарченко почав займатися реставрацією старих автомобілів. Зараз у нього є невелика колекція раритетних машин, які зайняли треті місця на Міжнародних фестивалях Old Carland в 2018 і 2019 роках і відзначені призами «За кращу реставрацію вітчизняних автомобілів». І ось головна перемога – перше місце.

Цей проект для Олександра Віталійовича почався в листопаді 2013 року, пише ресурс «диск-спорт».

Відомий уроженець Кам’янського переміг в фестивалі ретро-автомобілів - ФОТО
Так виглядало авто до реставрації

«Я тоді написав у своєму бортжурналі на спеціалізованому сайті – … Машина – мого батька. Йому в березні 2014 виповнюється 90 (!) років. Він – інвалід Великої Вітчизняної війни, пройшов шлях від кулеметника партизанського загону в Білорусії в 1943 році – до Перемоги в 1945-му, – згадував пан Олександр на початку проекту. – З 1982 року “Москвич” лежав розібраним, на правому боці в його гаражі (він намагався його відремонтувати і підварити, але не дозволило здоров’я). Зараз батько – втрачає сили і інтерес до життя, тому цей проект – шанс повернути йому залученість в процес, шанс переконати його в крайню важливість його думки і знань, шанс утримати його з нами якомога довше!».

Батько реставратора не дожив до втілення синової мрії. Але проект було завершено в пам’ять про нього.

Відомий уроженець Кам’янського переміг в фестивалі ретро-автомобілів - ФОТО
Відреставрований “Москвич”

«Я дотримав обіцянку відновити автомобіль нашої родини!» – каже переможець фестивалю старих та раритетних авто.