Закон про медичне використання конопель має об’єднати парламентаріїв

Закон про медичне використання конопель має об’єднати парламентаріїв

Новий проект закону про медичне використання та вирощування конопель зареєстровано в українському парламенті. Депутати відкликали всі 4 раніше внесені «конопельні» законопроекти заради нового – загального від різних парламентських фракцій.

Автор: Валентин Фіголь.

Законопроект №5596 «Про врегулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності»  зареєстрований у Верховній Раді України 2 червня. Під законопроєктом підписались 82 народних депутата з різних фракцій.

Парламентарії відкликали всі 4 раніше поданих «конопельних» законопроекти, про які «Пильний погляд» писав раніше.

Депутати пропонують легалізувати використання канабісу виключно в медичних та наукових цілях.

Закон про медичне використання конопель має об’єднати парламентаріїв - ФОТО

Законопроект фіксує, що екстракт конопель може бути в дозволених ліках, які продаватимуться за рецептом лікаря. Про дозвіл вживати коноплі задля розваги (рекреації) в законопроекті мова не йде.

Законопроект передбачає дозвіл на вирощування конопель для медичних цілей. Контроль за цим процесом має бути жорсткий, наголошують автори законопроекту. Коноплі будуть вирощувати ліцензовані гровери, поліція контролюватиме використання сировини, зауважують парламентарії

В Україні, за підрахунками авторів законопроекту, приблизно 2-3 мільйони хворих потребують лікування препаратами з конопель. Це люди з різними формами больових синдромів, психічними розладами, онкологією, хворобою Паркінсона тощо.

Закон про медичне використання конопель має об’єднати парламентаріїв - ФОТО

Законопроект №5596 отримав умовну назву «Закон Софійки» – на честь маленької дівчинки Софійки, яка потребує лікування медикаментами з конопель. У малої саме 2 червня був день народження.

Законопроект також полегшує регулювання вирощування технічних конопель. Проект визначає технічні коноплі зі складом ТГК (психоавтивна речовина конопель) до 0,2% як такі, що не є наркотичними речовинами. Відповідно, технічні коноплі стають звичайною сільськогосподарською культурою, що не підлягає квотуванню та ліцензуванню.

«Для українських аграріїв це можливість нарешті почати вирощувати цю культуру на рівні з європейськими виробниками, а для українського бізнесу – створювати різноманітну продукцію з них. Розвинений ринок технічних конопель в Україні стане потужним поштовхом для економіки, оскільки ця культура є однією з найекологічніших рослин, яка не потребує засобів захисту від шкідників і на основі якої можна створювати понад 50 тисяч видів продукції (одяг, продукти харчування, пластик, парфуми, косметику, олію, солодощі тощо)», – пояснює керівниця сектору «Сільське господарство» Офісу ефективного регулювання BRDO Ірина Грузінська.

Закон про медичне використання конопель має об’єднати парламентаріїв - ФОТО

Зазначимо, поки що в Україні законодавчо дозволено вирощувати технічні коноплі зі вмістом психоактивного компоненту ТГК до 0,08%. Для порівняння: у ЄС дозволений рівень ТГК у промислових коноплях становить 0,2%, у США, Канаді та Китаї – 0,3%. Така різниця створює надмірну зарегульованість ринку і штучні бар’єри для розвитку українського бізнесу і його конкурентоспроможності на міжнародних ринках.

Наразі законопроект чекає на розгляд. «Саме він має об’єднати весь парламент, щоб уже цієї сесії Верховна Рада України розглянула цей важливий документ!», – прокоментувала ситуацію одна з авторів законопроекту Ольга Стефанишина, народний депутат від партії «Голос».