Спорт в Кам’янському «пішов в люди», випереджаючи моду

Спорт в Кам’янському «пішов в люди», випереджаючи моду

Публічні тренування з різних видів спорту, відкриті для глядачів та учасників, набирають популярності в Кам’янському. Тимчасом на державному рівні ідея популяризації та доступності спорту для всіх лише входить в моду.

Автор: Валентин Фіголь.

Відкриті спортивні тренування та майстер-класи стають модною розвагою в Кам’янському. До них залучаються вже не тільки тренери та спортсмени.

Так, днями інспектори ювенальної превенції Кам’янського районного управління поліції завітали у гості до дітей, які відпочивають у пришкільному таборі школи № 31. Поліцейські на свіжому повітрі провели із дітлахами зарядку.  Після невимушеної руханки гості нагадали дітям правила безпеки на воді, в лісі та в побуті.

Спорт в Кам’янському «пішов в люди», випереджаючи моду - ФОТО

Ідея публічних спортивних тренувань, відкритих для максимально широкого кола учасників, активно реалізується в Кам’янському в останні роки. І це – системна діяльність, підтримана місцевим самоврядуванням. Так, комунальний заклад «Спорт для всіх» другий рік поспіль організує відкриті тренування та фізкультурні майстер-класи. Торік спортсмени збирали гостей біля кінотеатру «Мир», в цьому році – в центральному парку Кам’янського, в сквері проспекту Свободи, на пришкільних майданчиках.

Спорт в Кам’янському «пішов в люди», випереджаючи моду - ФОТО

До публічної руханки долучається все більше кам’янчан. Тренери в соцмережах запрошують тренуватись на відкритому повітрі – здебільшого, на лівобережжі.

«От якби і в нас проводились якісь спортивні заходи для дітей! – мріяли днями люди в лівобережному «Парку щастя». – В центральний парк далеко добиратись з 5-го мікрорайону. У вихідний вибратись розважитись – це одне, а регулярно тренуватись – не наїздишся з дитиною!»

 

Відкриті спортивно-розважальні заходи – спосіб заохотити людей різного віку та фізичного розвитку до активного способу життя, зауважують фахівці КЗ «Спорт для всіх» в Кам’янському.

Тимчасом на рівні України тема максимальної доступності фізкультури та спорту теж стає модною. Так, 8 червня в Києві відбулася презентація соціальної кампанії «Стоп, дискримінація. Кожен має право на спорт». Організатори – міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation і Всеукраїнський центр фізичного населення «Спорт для всіх». Мета кампанії – боротьба зі стереотипними і дискримінаційними уявленнями про те, що для занять спортом можуть бути перешкоди через стан здоров’я, гендерні, расові та інші ознаки.

Спорт в Кам’янському «пішов в люди», випереджаючи моду - ФОТО

«Сьогодні доступність занять спортом – це не тільки критерій перспектив на міжнародній спортивній арені, а й важлива складова здоров’я нації. в Україні, на жаль, все ще існують проблеми і з доступністю, і з дискримінацією за різними ознаками. Міністерство максимально зацікавлене в подоланні цього ганебного явища. Спортом займатиметься кожен!» – прокоментував міжнародну ініціативу Матвій Бідний, заступник міністра молоді та спорту України.