Водоканал Кам’янського ремонтує лише свої мережі

Водоканал Кам’янського ремонтує лише свої мережі

Кам’янський водоканал ремонтує лише ті мережі, які перебувають в нього на балансі, нагадали комунальники.

Автор: Валентин Фіголь.

Де пролягає межа відповідальності за роботу комунікацій – це питання гостро постає в аварійних ситуаціях. Через це дуже часто виникають конфлікти між надавачами та споживачами житлово-комунальних послуг.

Наприклад, днями під час час рейду в Карнаухівці було виявлено декілька витоків на мережах абонентів. Комунальники відключили аварійні мережі.

Трапляється, що при виникненні аварій на водопроводі, який не перебуває на балансі КП «Кам’янський водоканал» ДОР», абоненти вимагають від водопостачальника відновлення аварійних мереж. Мовляв, вони сплачують за спожиту воду – нехай водоканал ремонтує комунікації водопостачання та відведення. Але в тарифі на послуги КП «Кам’янський водоканал» ДОР», як зазначили на підприємстві, не закладено ремонт мереж, які не перебувають в нього на балансі. Водоканал не може виконувати роботи, не передбачені тарифами.

Межа розділу відповідальності має бути зазначена в проекті підключення споживача до водопостачання та водовідведення.

«Зазначимо, що водопровідні мережі є приватною власністю разом з будівлею, – прокоментувала ситуацію прес-служба водоканалу. – Відключення аварійних мереж передбачено «Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України»».

За стан мереж, які не перебувають на балансі водоканалу, відповідає власник мереж, наголосили комунальники. Це стосується як підприємств міста різної форми власності, так і приватного сектору. І саме власник має опікуватись, щоб і мережі, і запірна арматура і лічильники були в робочому стані.

«Водоканал обслуговує лише ті вуличні, квартальні та дворові водопровідні й каналізаційні мережі, споруди і обладнання, а також технологічні прилади й пристрої на них, які перебувають у нього на балансі», – зазначається в «Правилах користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України».

Таким чином, у випадку аварійних ситуацій на водопровідних мережах, які не перебувають на балансі КП «Кам’янський водоканал» ДОР», надавач послуги припиняє водопостачання до моменту відновлення мереж. При цьому власник мереж може самостійно провести ремонт.

У разі виникнення аварій на мережах абонента останній зобов’язаний негайно повідомити про ситуацію, що склалася, аварійно-диспетчерську службу КП «Кам’янський водоканал» ДОР» за номером телефону (067) 563-46-13.