Послухати себе запрошують до парку Кам’янського спортсмени

Послухати себе запрошують до парку Кам’янського спортсмени

Почати день з осмисленого руху, послухати себе і налаштуватись на позитив запрошують тренери та спортсмени земляків до центрального парку Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Ранкова прохолода збирає в центральному парку Кам’янського адептів здорового способу життя. Поступово тут формується середовище для руханки на будь який смак.

Днями, наприклад, відкриті заняття з гімнастики цигун в парку розпочав Андрій Шамардін, тренер з бойового мистецтва Він Чунь.

Цигун – традиційна азіатська система вправ, яку сміливо можна назвати, як у дитячому мультфільмі, «зарядкою для всього». Цигун, як стверджують майстри, формує фізіологічно правильну поставу, регулює дихання, розвиває гнучкість та рухливість суглобів та м’язів.

«Основа гімнастики цигун – осмислений вільний рух в поєднанні з диханням», – пояснив А. Шамардін. Рухи виконуються неквапно і легко, без зайвого напруження та метушні. Комфортна активність плюс насичення організму киснем під час вправ піднімає настрій, налаштовує на позитив, зазначає тренер.

Пенсіонерка Зоя Мефодіївна – новачок в гімнастиці цигун. Вона займається скандинавською ходою, тренується разом з колегами на алеях парку. Але залюбки приєдналась до нового виду руханки.

«Я трохи соромлюсь своєї незграбності, – визнає дебютантка. – Але вправи цікаві, я спробую ще!»

Руханка, заняття фізкультурою, каже Зоя Мефодіївна, допомагають їй не лише підтримувати здоров’я, а й не так гостро відчувати самотність. «Діти живуть далеко. А так я тут спілкуюсь із однодумцями, гуляю…».

Починати день з гімнастики – основа здорового способу життя, зазначає тренер Шамардін. Він розпочав проводити публічні тренування з гімнастики цигун і запрошує бажаючих приєднуватись. Тренування безкоштовні, проводяться в неділю, з 7 по 8 годину ранку, біла фонтану в південній частині парку, біля спортивного містечка.