Під час нересту на Дніпропетровщині затримали понад 650  браконьєрів

Під час нересту на Дніпропетровщині затримали понад 650 браконьєрів

У Дніпропетровській області завершився нерест. З квітня в регіоні затримали понад 650 браконьєрів. Підсумки боротьби з «чорними рибалками» підбили на нараді в облдержадміністрації.

Рейди влаштовували без попередження. Їх проводили не тільки на водоймах.  А й на оптових та роздрібних ринках, трасах. Цьогоріч Дніпропетровщина – серед національних лідерів за результатами боротьби з браконьєрами, зауважили в ОДА. Аби ефективно протистояти браконьєрам, об’єднали зусилля представники ОДА, рибоохоронного патруля, поліції, держекоінспекції та громадськості.

За словами начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Сергія Мороза, у боротьбі з «чорними рибалками» задіяли всі підрозділи.

«Залучали і представників аеропідтримки. А ще – поліцейських офіцерів громад, які працювали і  вдень, і вночі», – наголосив Сергій Мороз.

Загалом під час нересту-2021 на Дніпропетровщині затримали понад 650 порушників правил.

«Вилучили майже 1,8 тис кг риби. А ще більш ніж 730 заборонених знарядь лову», – розповів начальник управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровській області Василь Волков.  

Він додав, що 212 справ направили до судів для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. 30 матеріалів передали до слідчих органів для відкриття кримінальних справ.

Загальна сума накладених інспекторами штрафів склала 35 513 грн. Збитки, завдані рибному господарству, сягнули 163 904 грн.

Нерест на Дніпропетровщині тривав з початку квітня по середину червня. Було заборонено користуватися рибацьким човном, сіткою, електроловами та вибухоприладами, полювати під водою, ловити більше 3 кг риби.