Як безпечно тренуватись спекотного дня в Кам’янському

Як безпечно тренуватись спекотного дня в Кам’янському

Заняття фізкультурою та спортом влітку має свої особливості. Як безпечно тренуватись спекотного дня, рекомендують тренери з Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

У сонячні дні варто бути особливо обережним – заняття може закінчитися перегріванням, тепловим або сонячним ударом, нагадала Світлана Квас, лікар-фізіотерапевт Кам’янського медичного центру здоров’я та медицини спорту.

Тому найбезпечніше – перенести активну руханку на ранній ранок та вечір, коли не так спекотно/ Але не варто зовсім ховатись від сонця, рекомендує Євген Ґедзь, тренер з Ян Шин Чуен гунфу (більш звичне – кунгфу). Людина живе у взаємодії з довкіллям, зауважує він, тому помірний контакт з ранковим та вечірнім сонцем корисний для адаптації.

Друге, на що варто звернути увагу – вибір місця тренувань. На вуличних спортивних майданчиках в розпал дня тренування будуть неможливі ще й через те, що турніки та тренажери дуже сильно нагріваються.

Заняття спортом поблизу проїжджої частини, особливо в спекотну пору, – це подвійна шкода для організму, бо спортсмен активно дихає і поглинає більше токсичних забруднень разом з вуличною пилюкою, ніж у спокійному стані.

Як безпечно тренуватись спекотного дня в Кам’янському - ФОТО

Певно, найкращий варіант – зелена зона, бо там, і кисню більше, і вологи. Саме так чинить Андрій Шамардін, тренер з Він Чунь гунфу, який організує тренування в міському парку Кам’янського.

Зелені зони, парки, сквери, території поблизу водойм, з настанням вечірньої прохолоди починають приманювати комарів. А у траві й на деревах можуть ховатися куди більш небезпечні мешканці зелених зон – кліщі. Тому слід не забувати про різні захисні засоби, нагадують фахівці Центру здоров’я.

Спортзал – будь то спеціалізований, ігровий чи тренажерний, теж має кілька прихованих особливостей. Вентиляція – одне з найпоширеніших слабких місць залів. Для провітрювання приміщення найчастіше використовують вікно, рідше – централізовану клімат систему. Паркий зал – вірний шлях до перегріву, втрати свідомості та координації.

Зворотний бік медалі – холодний зал, де перестаралися з кондиціонером.  Після вулиці буде різкий перепад температури, так ще й застуду підхопити дуже легко.

Як безпечно тренуватись спекотного дня в Кам’янському - ФОТО

Під час спеки варто внести зміни в гардероб, тому що тіло активно пітніє. В спекотну пору варто відмовитися від синтетичних тканин, які щільно обтягують шкіру і перешкоджають провітрюванню. Одяг з натуральних матеріалів буде давати тілу дихати і вбирати в себе вологу. Короткі шорти – не найкращий атрибут для занять на тренажерах: вологе тіло під час тренувань контактує зі спортивним знаряддям, а це не гігієнічно і неприємно для інших відвідувачів залу.

Влітку під час будь-якого виду тренувань варто вживати більше води, нагадав Олександр Наконечний, тренер з Кіокушинкан карате. Варто контролювати температуру питва: холодна вода під час тренувань погано впливає на серцево-судинну систему й може стати причиною застуди.

Варто відмовитися від різних напоїв, до складу яких входить велика кількість цукру, а також від газованих напоїв.

На жаркий період варто знизити навантаження та інтенсивність тренування, акцентував О. Наконечний для адептів фітнесу. З цієї причини тренування на набір маси небажані в спекотну пору, їх краще почати з приходом осені.

Як безпечно тренуватись спекотного дня в Кам’янському - ФОТО

Хорошою альтернативою стануть різні водні заняття спортом, тут тобі й плавання, і аквафітнес, й водне поло, та різні рухливі ігри. Водні активності можна чергувати з іграми на суші.

Тим, хто страждає серцево-судинною недостатністю, активні заняття влітку лікар-фізіотерапевт С. Квас рекомендує виключити й перейти на більш помірні по навантаженняю, наприклад, скандинавську ходу, йогу, прогулянки на велосипеді в помірному темпі в затінку.