Про загрозу та лікування дитячої алергії в Кам’янському

Про загрозу та лікування дитячої алергії в Кам’янському

В Кам’янському від дитячої алергії страждають до 80% дітей. Про профілактику та лікування дитячих алергічних захворювань розповіли фахівці Центру здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Глобальна проблема

Сьогодні алергічну патологію називають глобальною проблемою людства. Поширеність алергії дедалі зростає, відзначається значне її «помолодшання» – зміщення початку хвороби на більш ранній вік.

Алергія — це патологічна надмірна реакція (чутливість) до певного подразника (речовини), що виникає при повторній зустрічі з ним. У здорових людей цей самий подразник не викликає подібних реакцій. Алергія може з’явитися в будь-якому віці, але найчастіше починає проявлятися ще в дитинстві.

У дітей першими проявами алергії частіше за все є харчова алергія і атопічний дерматит. Перші симптоми, як правило, виникають у грудному віці і часто збігаються за часом з припиненням грудного вигодовування, із уведенням прикорму або порушенням дієти матір’ю-годувальницею. У цей період найбільше значення мають харчові алергени.

В подальшому розвивається алергія до побутових і пилкових алергенів. У дітей шкільного віку і підлітків переважають алергічні захворювання органів дихання – алергічний риніт та бронхіальна астма. У Кам’янському  на алергічні захворювання страждає майже 80% дітей. Майже у 60 % дітей спостерігається алергічний риніт.

Заходи профілактики

Основними заходами профілактики алергії вважаються такі:

– не паліть у присутності вагітної жінки і дитини. Особливо важливо відмовитися від куріння майбутній матері малюка;

– намагайтесь до шестимісячного віку годувати дитину виключно материнським молоком;

– якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні – повністю виключіть зі свого  раціону продукти, які можуть викликати алергічну реакцію у дитини;

– завжди перевіряйте продукти харчування, які зберігаються на кухні на наявність цвілі. У разі виявлення запліснявілих продуктів, їх потрібно негайно викинути;

– своєчасно виявляйте і лікуйте гельмінтози (глисти), оскільки вони є фактором сильної алергізації організму;

– утримуйте в чистоті приміщення, в якому перебуває дитина: робіть щоденне вологе прибирання, регулярно чистіть килими і матраци, періть штори, ковдри і м’які іграшки;

– вовняні ковдри і пухові подушки  замініть на синтетичні;

– при схильності дитини до алергії на шерсть тварин – не  тримайте їх вдома. Якщо ж це неможливо, то такій тварині слід виділити окрему кімнату і не пускати її в дитячу. Регулярно чистіть килими, штори і одяг від шерсті тварини;

– забезпечте оптимальний рівень вологості в будинку. Надлишок вологи сприяє утворенню цвілі, яка є сильним аллергеном;

– постійно провітрюйте приміщення.  Провітрюйте не лише кімнати, а й ванну, кухню, підвал і всі місця, де можливе утворення цвілі, стежте за чистотою фільтрів для вентиляції та кондиціонерів. Для профілактики алергії на вуличні алергени і пилок рослин необхідно в період цвітіння тримати вікна закритими. Приміщення провітрювати краще рано вранці, коли концентрація пилку в повітрі незначна.

Лікування дитячої алергії

Якщо у Вашої дитини діагностовано алергію – лікування повинно бути комплексним: дієта, певний режим і прийом антигістамінних препаратів, підбір базисної терапії (інгаляційні глюкокортикостероїди, антилейкотрієнові препарати), специфічна імунотерапія. Чим швидше в дитячому віці розпочати специфічне лікування, тим вищі шанси не тільки на покращення стану, але й повне одужання чи тривале повноцінне життя без симптомів алергії.

Не можна займатись самолікуванням, наголошують фахівці КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту». Для досягнення результату маленький пацієнт з алергією обов’язково потребує професійного підходу, а тому лікування алергії необхідно проводити у фахівця.

У Кам’янському за направленням від сімейного лікаря чи лікаря педіатра спеціалізоване лікування можна отримати у дитячого алерголога – Ковриги Владислави Ігорівни. Прийом проводиться в Амбулаторії № 5 Центру первинної  медико санітарної допомоги  №3 (пр.-т Аношкіна 7б) з 9.00 до 13.00. Телефон для довідок – 067 839 18 17.