Україна може стати потенційним місцем для кліматичних мігрантів

Україна може стати потенційним місцем для кліматичних мігрантів

Як зазначили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресірсів України, на сучасні моделі міграції в усьому світі впливають зміна клімату та погіршення стану довкілля. 

За даними Центру моніторингу внутрішнього переміщення, у 2019 році майже 25 мільйонів людей у 140 країнах світу змінили своє місце проживання через повені та екстремальні погодні явища. Очікується, що з часом кліматичні зміни впливатимуть на інтенсивність та географію міграції. Якщо вже зараз не почати вживати заходів, до 2050 року у всьому світі буде 143 мільйони внутрішніх кліматичних мігрантів.

Досі в Україні не досліджувалася тема впливу зміни клімату на міграцію населення. Однак у майбутньому через наше географічне положення Україна може стати потенційним місцем для кліматичних мігрантів . Тому вже сьогодні потрібно готуватися до потенційного збільшення числа переселенців, розуміти ступінь проблеми і загрози у майбутньому, аби правильно планувати свої політики”, – зазначила заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук.

Наразі Міжнародна організація з міграції проводить дослідження українського законодавства для врахування зв’язку міграції, зміни клімату та екологічної ситуації, як саме довкілля впливає на бажання змінити місце проживання. Також вони планують провести інтерв’ю для держслужбовців різних відомств щодо усвідомлення наявності зв’язку між зміною клімату та міграцією.