Про роль маніпуляцій та ілюзію вибору розповіла політтехнолог з Кам’янського

Про роль маніпуляцій та ілюзію вибору розповіла політтехнолог з Кам’янського

Людина голосує за потрібного кандидата не тому, що вона так хоче, а тому, що її вибір формують ефективні технології. Про роль маніпуляцій та ілюзію вибору нагадала землякам Натела Копаліані, психолог, політичний технолог та консультант з Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Національна Конференція політтехнологів та політичних консультантів України відбулась в Києві на минулому тижні. «Ми зібралися з усієї України, аби обговорити політичну ситуацію та задачі політтехнологів у даній реальності, – розповіла учасниця заходу Натела Копаліані, психолог та політтехнолог з Кам’янського. – Я можу сказати, що в Україні ще не надто  розвинута культура розуміння політичних технологій та майстрів у цій, на мій погляд, азартній справі».

Про роль маніпуляцій та ілюзію вибору розповіла політтехнолог з Кам’янського - ФОТО
Натела Копаліані

Кожен політик або кандидат у політики, переконана фахівець,  може долучити політтехнолога, щоб з більшою долею вірогідності виграти вибори чи ефективно розпочати партійне будівництво.  Пані Натела трохи розповіла про роль політтехнологій та політтехнологів в суспільному житті.

  • Отже, що таке політтехнології?
  • Політтехнології – це засоби, якими треба привести виборця до потрібного результату, залишаючи у виборця ілюзію, що він діє за власним бажанням. 
  • Що робить для цього політтехнолог? Політтехнолог – це агітатор?
  • Політтехнолог – це профі у практичному застосуванні політтехнологій. Основна мішень маніпулювань технолога – масова свідомість народу. Тобто, ваша свідомість – це поле інтересів такого спеціаліста, а саме: як вам навіяти прийти на вибори та проголосувати за того кандидата, що платить політтехнологу. Коли ви бачите кандидата, що виграв вибори, в тіні йога слави завжди стоїть політтехнолог, що привів його до перемоги. І, звісно, політтехнолог – це не агітатор. Політагітація – це одна з технологій у руках технічного маестро. Маркетологи, програмісти, психологи, юристи, агітатори втілюють ідеї політтехнолога у життя.
  • Сьогодні модно говорити про психологічний портрет політика, як елемент його іміджу. Психологічний портрет політика – що це таке? Як його можна використати в політтехнологіях?
  • Психологічний портрет – це психологічне дзеркало душі політика, опис його внутрішнього складу. На публіку політик демонструє образ, який складають для нього політтехнологи, але у людини влади завжди є тінь, яку вона приховує від зайвих очей. Психолог визначає та ілюструє характерологічний портрет кандидата. Наприклад, навряд чи Михайло Саакашвілі розповість про себе, що він соціально інтегрований психопат, який нестримно прагне влади.

Якщо політик бреше – це його провина, а не політтехнолога, вважає Н. Копаліані: «Я гадаю, сьогодні ні для кого не секрет, що політик говорить лише те, що хоче почути виборець. Тут доречніше було би підняти питання про політичну освіченість самого виборця».

Для кандидата та його політтехнолога питання відповідальності, на думку психолога – скоріше тема для нового спіча, ніж привід для мук совісті.