Звичайний грип вбиває не гірше за модний ковід, нагадала лікар-епідеміолог з Дніпра

Звичайний грип вбиває не гірше за модний ковід, нагадала лікар-епідеміолог з Дніпра

Грип, який ми вважаємо звичайним, вбиває навіть краще за модний ковід. Україна на порозі епідемії грипу, нагадала лікар-епідеміолог з Дніпра.

Автор: Валентин Фіголь.

Про загрозу сезонного спалаху грипу розповіла Олена Кузьменко, завідувач відділом організації епідеміологічних досліджень «Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України».

В Україну йдуть чотири штами грипу, повідомила вона. Вже сьогодні захворюваність на ГРВІ перевищує тогорічну на 54%.

ВООЗ, за словами лікаря, прогнозує циркуляцію двох видів вірусу грипу групи «А» : «Вікторія» і «Камбоджа» і два штами групи «В»: «Вашингтон» і «Пхукет».

Щепитися від грипу лікарі рекомендують вже зараз, адже пік захворюваністі на грип епідеміологи прогнозують на жовтень-листопад.

«При грипі смертність більше, ніж при коронавірусі! Це підтверджують три пандемії, які були в столітті: «іспанка» (загинули 50 млн людей по всьому світу), «азіатський грип» (загинули близько 4 млн), «Гонконг» (3 млн осіб). І коли прийде наступний смертельний вірус грипу, спрогнозувати ніхто не може», – розповіла пані Кузьменко.

Від редакції. Попри високу смертність грипу у минулому, не варто забувати, що новітній коронавірус за два роки вбив майже 5 млн людей по всьому світу. Це вже більше, ніж загинуло людей від «азіатського» чи «гонконгського» грипів.

До того ж, треба враховувати, що сьогодні рівень діагностики та лікування вірусних захворювань на кілька порядків вищий, ніж у часи «іспанки», яка вирувала в Європі сто років тому. У ті часи світ ще не мав антибіотиків, щоб боротися з запаленням легень, чи сучасних систем забезпечення киснем. Та як ми бачимо, навіть найсучасніша медицина не може, поки що, зупинити поширення пандемії коронавірусу. А країни одна за одною б’ють рекорди смертності від ковіду.